به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

سالکو به عنوان بزرگترین تولید کننده شمش آلومینیوم در ایران (+ فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

اسحاق مرادیان مدیر فروش و بازرگانی صنایع آلمینیوم جنوب (سالکو) در گفتگو با پول نیوز گفت: سالکو به عنوان بزرگترین تولید کننده شمش آلومینیوم در ایران و مدرن‌ترین تولید کننده در این زمینه بهترین و بالاترین گرید کیفی تولید می‌کند، حتی می‌توان گفت در منطقه وجود دارد. روز به روز تقاضا‌های خرید محصول شمش آلومینیوم و سالکو به علت کیفیت بالایی که دارند افزوده می‌شود.
 

وی ادامه داد: درصد تقاضای ما تقریباً چهار برابر نسبت به سال قبل و ۴ برابر نسبت به سال‌های قبل بیشتر شده است. در حال حاضر در تولید داخلی هم افزایش پیدا کرده و با قیمت تایید بورس داخلی کشور و همچنین در بازار جهانی به راحتی قیمت گذاری می شود و گرید‌های ۰۶۱۰ و ۱۰، ۱۵ ما بسیار مورد استقبال بازار‌هایی که خلوص بالایی نیاز دارند مورد توجه قرار گرفته است. این نمایشگاه حضور همه صنایع معدنی و این مجموعه که هست تقاضای خیلی خوبی دارد.

 

مرادیان در ادامه گفت: فاز اول سالکو پاسخگوی این تقاضا نبوده است و سالکو در اصل یک میلیون تن قرار است تولید کند در حال حاضر فاز نخست آن ۳۰۰ هزار تن تولید شده و قطعاً در فاز‌های بعدی به ثمره تولید برسند تا ما پاسخگویی این همه تقاضای داخلی و خارجی باشیم، تقریبا دو سوم از تولیدات و نیاز‌های داخلی را پوشش می‌دهیم، سعی شده حداقل ماهی ۸۰۰۰ تن تولیدات داخلی در بورس کالا ارائه کنیم و پوشش همزمان با شرکت‌های داخلی داشته باشیم سالکو در این منطقه ویژه حضور دارد منطقه آزاد قوانین ویژه خود را دارند این قوانین سبب می‌شود که در درصدی از شمش خود را به سرزمین اصلی ارائه دهد.

وی عنوان کرد: مستلزم ارائه پرداخت عوارض گمرکی و مالیاتی خاصی است لذا نیم نگاهی هم به عرضه داخلی داریم و قولی که وزارت صنعت بابت همکاری راه‌اندازی فاز دوم انجام دهد ما می‌توانیم صادرات را از تولید ۲۰۰ هزار تن به ۴۰۰ هزار تن برسد و تولید داخلی را هم اگر کفاف دهد به ۲۰۰ هزار تن ارتقا خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *