به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

۸۰ پروژه در فرودگاه‌ های کشور در دست اقدام است

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها گفت: ۲۴ پروژه اجرایی و ۵۶ پروژه مطالعاتی (در مجموع ۸۰ پروژه) در فرودگاه های مختلف در دست اقدام است و تلاش می‌کنیم تا در حداقل زمان ممکن به پایان برسد.

محمدرضا زحمتکشان با اشاره به پروژه‌هایی که در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسیدند، افزود: توسعه ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به مساحت ۲۰ هزار مترمربع، توسعه و به‌سازی اپرون فرودگاه مشهد به مساحت ۸۰ هزار مترمربع، بازسازی سالن ترانزیت ورودی پروازهای داخلی فرودگاه اهواز به مساحت سه‌هزار مترمربع و نیز بهره‌برداری از فرودگاه‌های سقز و گناباد، از جمله پروژه‌هایی بودند که سال گذشته به بهره‌برداری رسیدند.

وی با اشاره به پروژه‌های آماده بهره‌برداری، گفت: توسعه ترمینال داخلی فرودگاه بیرجند به مساحت چهار هزار و ۱۰۰ مترمربع، ترمینال جدید فرودگاه ایلام به مساحت پنج هزار و ۸۷۷ مترمربع و ترمینال جدید فرودگاه سمنان به مساحت یک‌هزار و ۸۰۰ مترمربع از اهم این پروژه‌ها هستند.

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه‌ها از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: سال گذشته با تعداد ۹۸ مجوز صادر شده توسط هیات مدیره، یکی از فعال‌ترین سال‌های اخیر از جهت مجوزهای صادر شده در زمینه پروژه‌های عمرانی در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران بوده است.

زحمتکشان اظهار داشت: در سال گذشته ۹۵ فرایند انتخاب پیمانکار و مشاور در پروژه‌های مختلف آغاز شد و در همین راستا تعداد ۶۸ قرارداد شامل ۴۰ قرارداد مطالعاتی، ۱۱ قرارداد پیمانکاری، ۱۰ قرارداد دستگاه نظارت و هفت قرارداد آزمایشگاهی منعقد شد.

وی با بیان اینکه سال ۱۴۰۲ در اداره کل عمران و توسعه فرودگاه ها از حیث جذب اعتبارات یکی از موفق‌ترین سال‌های اخیر در بخش پروژه‌های عمرانی به‌شمار می‌رود، افزود: در بخش اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ابتدای سال گذشته، یک‌هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شد و در سه مرحله اصلاح و به ۱۸۰ میلیارد تومان افزایش یافت که تقریباً ۱۰۰ درصد اعتبارات ابلاغ شده جذب شد.

مدیرکل عمران و توسعه فرودگاه ها تصریح‌کرد: در بخش اعتبارات جاری مربوط به مرمت و نگهداری نیز ابتدای سال گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان ابلاغ شد و سپس به ۶۶۰ میلیارد تومان افزایش یافت که در این بخش نیز با همکاری مدیران فرودگاه‌ها به‌ویژه کارکنان حوزه ساختمان فرودگاه‌ها ۱۰۰ درصد اعتبارات جذب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *