یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان ماکو پرداخت شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ فرماندار ماکو از پرداخت یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال‌زایی در این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: این رقم نسبت به سال گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

 

نادر کاظمی روز دوشنبه در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان ماکو افزود: تسهیلات اشتغال زایی پرداخت شده به تفکیک ۱۰۰۰ میلیارد ریال توسط اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، ۶۰۰ میلیارد ریال توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۲۰۰ میلیارد ریال نیز توسط امور عشایری پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از بانک‌های شهرستان در عمل به وظیفه خود برای پرداخت وام‌های تکلیفی کوتاهی می‌کنند، گفت: بانک ها وام های تکلیفی را با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه تا پایان سال پرداخت و نتیجه را به این فرمانداری ارسال کنند.

فرماندار ماکو بیان کرد: لازم است بازرسان ویژه در بانک ها حضور یافته و ضمن بررسی پرونده‌های وام‌ های تکلیفی شهرستان، علت عدم پرداخت آن را مشخص کنند.

کاظمی خاطرنشان کرد: تعهد اشتغال شهرستان ماکو هزار و ۵۳۵ نفر است که تاکنون ۹۷ درصد از طریق دریافت وام‌ های اشتغال صاحب شغل شده اند.

شهرستان ماکو ازشهرهای شمالی آذربایجان غربی واقع در همسایگی کشور ترکیه است تردد مرزی از این منطقه با محوریت شهر بازرگان انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *