«یاشار سلطانی» و «صبا آذرپیک» بازداشت و «علی‌اکبر رائفی پور» احضار شدند

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

«یاشار سلطانی» و «صبا آذرپیک» روزنامه‌نگار بازداشت شدند و رائفی پور نیز احضار به مراجع قضایی احضار شد.
به گزارش خبرداری ، «یاشار سلطانی» و «صبا آذرپیک» برای اجرای حکم قطعی قضایی با شکات خصوصی متعدد، بازداشت شدند.

«علی‌اکبر رائفی پور» نیز به اتهام لجن‌پراکنی و نشر اکاذیب و همچنین اتهام پولشویی به دادستانی احضار شد؛ احتمال بازداشت علی‌اکبر رائفی‌پور نیز وجود دارد.

مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد: «صبا آذر پیک جهت اجرای حکم قطعی و نهایی دادگاه وارد زندان شد.

براساس حکم صادره، صبا آذرپیک بابت ۵ فقره نشر اکاذیب، به تحمل ۲ سال حبس تغزیری و پرداخت جریمه نقدی و اعاده حیثیت از شکات از طریق عذرخواهی از ایشان در یکی از روزنامه‌های رسمی و بابت ۵ فقره جرم افترا نسبت به شکات، به پرداخت جزای نقدی محکوم شده است. همچنین این فرد بابت جرم تهدید به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

متهم به جهت بی‌توجهی به مقررات قانونی و حقوق سایر افراد جامعه، نوع جرایم ارتکابی و خسارات ناشی از آن جهت تکمیل کیفر اصلی به ممنوعیت فعالیت در رسانه‌های اجتماعی به‌مدت ۲ سال و انتشار حکم محکومیت قطعی در رسانه رسمی محکوم شده است.

صبا آذرپیک در این پرونده، ۷ شاکی خصوصی دارد. روند قضایی پرونده دیگر صبا آذرپیک، با ۸ شاکی خصوصی نیز در حال بررسی است و حکم نهایی آن صادر نشده است.»

 

یاشار سلطانی نیز در پرونده‌ای که ۱۷ شاکی دارد، به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (یازده فقره)، به یک سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شده که این حکم به اجرا درآمد.

 یاشار سلطانی در پرونده‌ای که ۱۷ شاکی دارد، پس از تجدید نظرخواهی و رای نهایی و قطعی دادگاه به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی (یازده فقره)، به یک سال و دو ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

این گزارش حاکی است یاشار سلطانی لحظاتی پیش پس از احضار به دادستانی تهران جهت اجرای حکم قطعی قضایی وارد زندان شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *