به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

گل محمدی بهترین جایگزین برای محصولات پرمصرف آبی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب گفت: گل محمدی بهترین جایگزین برای محصولات پرمصرف آبی است.

ابراهیم رودسرابی از آغاز برداشت گل محمدی از سطح ۲۵ هکتار ازگلستان‌های شهرستان خوشاب خبر داد و افزود: سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان خوشاب ۲۵ هکتار است که به طور میانگین از هر هکتار ۴ تن گل برداشت می‌شود.

 

وی اظهار کرد: بخشی از محصول تولید شده در منطقه به منظور تولید گلاب و گُل خشک فرآوری و باقی محصول نیز برای عصاره‌ و افشره‌گیری به شهرستان‌های مجاور ارسال می‌شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوشاب افزود: گل محمدی با دارا بودن مزایای بسیار، گیاهی با اهمیت محسوب می‌شود. این گیاه نسبت به کم آبی مقاوم است و مناطق باز و آفتاب‌گیر را ترجیح می‌دهد.

 

وی گفت: کاشت گل محمدی در مناطق خشک و کم‌آب با توجه به وضعیت بحرانی منابع آبی منطقه و نیازی که به کاشت محصولات کشاورزی کم‌آب احساس می‌شود سبب شده تا کاشت گیاهان دارویی و به‌ ویژه گل محمدی بهترین جایگزین برای محصولات پرمصرف آبی شود.

 

رودسرابی ضمن اشاره به گلاب به عنوان یکی از تولیدات مهم  اقتصادی کشور و شهرستان گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۱۰۰ تن گل محمدی از گلستان‌های شهرستان برداشت شود.

 

وی در ادامه توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی از جمله تهیه افشره، گلاب‌گیری، مرباسازی و تهیه غنچه خشک، برخی از موارد ضروری و فعالیت‌های جانبی در راستای ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی این محصول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *