به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

نتایج اولیه دور دوم انتخابات مجلس اعلام شد

کدام کاندیدها به مجلس رسیدند؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

پس از شمارش کامل آرا، نتایج نهایی دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۱۵ استان‌ اعلام شد.

دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی صبح جمعه از ساعت ۸ صبح در ۱۵ استان کشور آغاز و با حضور گسترده مردم همراه شد.

این انتخابات در ۶۰ درصد شعب به صورت الکترونیکی برگزار شد و مردم بار دیگر با حضور خود در پای صندوق‌های رأی نمایندگان خود را رهسپار مجلس کردند.

آذربایجان شرقی

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی گفت: با پایان شمارش آرای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در ۳ حوزه انتخابیه استان، تکلیف ۶ کرسی باقی‌مانده آذربایجان شرقی در مجلس مشخص شد.

تراب محمدی صبح شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: در حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو از مجموع ۲۱۱ هزار و ۵۹۱ رأی مأخوذه، به ترتیب علیرضا منادی سفیدان با ۸۰ هزار و ۱۴ رأی، علی جعفری آذر با ۷۵ هزار و ۳۱۳ رأی، رضا صدیقی با ۷۴ هزار و ۸۸۴ رأی و علیرضا نوین با ۶۶ هزار و ۵۱۳ رأی به عنوان منتخبان این حوزه انتخابیه به مجلس راه یافتند.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه شبستر نیز محمود طاهری با ۱۹ هزار و ۲۹۵ رأی از ۳۴ هزار و ۴۸۱ رأی مأخوذه توانست به مجلس شورای اسلامی راه یابد.

محمدی درخصوص نتایج حوزه انتخابیه میانه هم گفت: مهدی اسماعیلی با ۲۲ هزار و ۷۶۱ رأی از ۴۵ هزار و ۲۴ رأی مأخوذه به عنوان دومین نماینده این حوزه انتخابیه برگزیده شد.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در حوزه‌های «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «میانه» و «شبستر» به دوره دوم کشیده شده بود و ۱۲ نفر در این مرحله برای تصدی ۶ کرسی رقابت کردند.

اصفهان

رحیم کریمی با کسب حداکثر آرا در حوزه انتخابیه سمیرم به عنوان نماینده مردم این شهرستان در مجلس حضور می‌یابد.

بر اساس آمار رسمی و نهایی شمارش آرا در حوزه انتخابیه سمیرم، رحیم کریمی با کسب ۱۳ هزار و ۶۵۵ رأی از ۲۶ هزار و ۸۸۴ رأی مأخوذه موفق به حضور در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شد.

اکبر پولادی نیز با ۱۷ هزار و ۷۹۲ رأی به عنوان منتخب مردم لنجان به مجلس دوازدهم راه یافت.

بر این اساس ۳۱ هزار و ۹۵۴ نفر از شهروندان واجد شرایط رأی دادن شهرستان لنجان پای صندوق‌های رأی حاضر شدند که از این تعداد ۱۷ هزار و ۹۷۲ نفر اکبر پولادی را به عنوان منتخب خود برای حضور در مجلس دوازدهم ثبت کردند.

 

ابراهیم فهیمی هفتمین منتخب استان اردبیل در مجلس

ابراهیم فهیمی گیگلو با کسب اکثریت آرا به عنوان هفتمین منتخب استان اردبیل راهی بهارستان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، براساس اخبار دریافتی از منابع موثق ابراهیم فهیمی گیگلو در دور دوم انتخابات حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز توانست با کسب ۴۸ هزار و ۶۳۰ رأی از رقیب پیشی گرفته و منتخب مجلس دوازدهم شود.

امیدعلی رعنایی نیز دیگر نامزد مرحله دوم در حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز با کسب ۳۸ هزار و ۴۲۲ رأی نتوانست برای بار سوم نیز از رقبا پیشی گرفته و بهارستان نشین شود.

با پیروزی ابراهیم فهیمی گیگلو تکلیف هر هفت نماینده مردم استان اردبیل در مجلس مشخص شد تا هفتم خرداد شاهد راهیابی این ۷ منتخب به مجلس باشیم.

ترکیب ۷ نفره منتخبین استان در مجلس دوازدهم متشکل از علی نیکزاد ثمرین، صدیف بدری و احد بیوته از حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، بابک رضازاده از حوزه مشگین‌شهر، وحید کنعانی از حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، محمد خوش سیما از حوزه انتخابیه گرمی، ابراهیم فهیمی گیگلو از حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندور هستند.

 

علی شیرین زاد از کرج به مجلس راه یافت

بر اساس نتایج غیر رسمی علی شیرین زاد در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم از کرج به مجلس راه یافت.

 

«علی خزایی» نماینده ورامین پیشوا و قرچک در مجلس دوازدهم شد

در حوزه انتخابیه ورامین، پیشوا و قرچک از ۶۴۴۲۱ رأی صحیح علی خزایی با ۴۱۲۰۴ رأی به مجلس راه یافت.

 

خراسان جنوبی

هاشمی منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف شد

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور «سید حسن هاشمی» منتخب مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف شد.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور از مجموع ۹۵ هزار و ۹۰۶ رأی «سید حسن هاشمی» با ۶۷ هزار و ۱۶۹ رأی به مجلس دوازهم راه یافت.

 

کاظم معتمدی فر از مشهد و کلات به مجلس راه یافت

بر اساس نتایج غیر رسمی کاظم معتمدی فر در دور دوم انتخابات مجلس دوازدهم از مشهد و کلات به مجلس راه یافت.

 

منتخب جدید آبادان در مجلس معرفی شدند

بر اساس اعلام منابع موثق و نتایج غیر رسمی اعلام شده، «جواد سعدون زاده» و «سید محمد مولوی» به مجلس دوازدهم راه یافتند.

۲ کاندیدای دیگر مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آبادان یعنی سید امیر موسوی جبیلی و صادق کمایی هر به ترتیب در رده سوم و چهارم قرار گرفتند.

سید محمد مولوی نماینده فعلی آبادان در مجلس است و جواد سعدون زاده هم بیش از این سابقه ۲ دوره نمایندگی مردم آبادان در خانه ملت را دارد.

شهرستان آبادان دارای سه کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است که در مرحله اول که اسفندماه سال قبل برگزار شد جلیل مختار با کسب ۲۰۵۷۶ رأی برای سومین بار به مجلس راه یافت.

 

زنجان

ابوالفضل رفیعی صبح شنبه در جمع خبرنگاران گفت: در پایان فرایند انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم از ۶۵ هزار و ۹۴۱ رأی صحیح، نبی الله محمدی با ۳۵ هزار و ۵۱۸ رأی به عنوان منتخب دوم مردم زنجان و طارم به مجلس راه یافت و محمد اسماعیلی با ۳۰ هزار و ۴۲۴ رأی رتبه دوم را کسب کرد.

وی میزان مشارکت مردم این ۲ حوزه انتخابیه در استان زنجان را ۲۳.۷۵ درصد عنوان کرد و افزود: در حوزه انتخابیه خدابنده نیز از ۳۹ هزار و ۳۴۰ رأی صحیح، احمد بیگدلی با ۳۷ هزار و ۵۲۶ رأی منتخب حوزه انتخابیه خدابنده به مجلس راه یافت و سعید رفیعی با ۳۱ هزار و ۸۱۴ رأی در رتبه دوم قرار گرفت.

 

فارس

رئیس ستاد انتخابات استان فارس گفت: سید اسماعیل حسینی و ابراهیم عزیزی با انتخاب مردم شیراز و زرقان بیشترین رأی را به دست آورده و راهی بهارستان شدند.

اسماعیل قزل سفلی بامداد شنبه بیان کرد: در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان پس از جمع آوری آرا و طی شدن مراحل قانونی، آقای سید اسماعیل حسینی با ۵۷۷۵۷ رأی و آقای ابراهیم عزیزی با ۴۳۱۴۶ رأی، اعتماد مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان را به دست آورده و به عنوان نمایندگان این شهر در دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حاضر خواهند شد.

 

اسفندیار عبداللهی از حوزه انتخابیه مرودشت راهی مجلس شد

اسفندیار عبداللهی توانست در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره دوازدهم با کسب بیشترین آرا از حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد، ارسنجان راهی بهارستان شود.

حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان یکی از دو حوزه انتخابیه‌ای بود که در استان فارس انتخابات در آن به مرحله دوم کشیده شد و جمعه ۲۱ اردیبهشت به صورت نیمه الکترونیکی برگزار شد.

سیروس سجادیان رقیب وی در این رقابت بود که در مرحله اول انتخابات نیز در حوزه انتخابیه مرودشت ارسنجان و پاسارگاد دوم شده بود.

 

کرمانشاه

«مصری» و «رنجبر» از کرمانشاه به مجلس رفتند.

پس از تجمیع آرا از صندوق‌های الکترونیکی در حوزه انتخابیه کرمانشاه عبدالرضا مصری با ۷۳ هزار و ۸۹۴ رأی و فضل الله رنجبر با ۵۴ هزار و ۱۲۱ رأی به عنوان راهیافتگان کرمانشاهی به مجلس معفی شدند.

 

گلستان

«عبدالحکیم آق‌آرکاکلی» از حوزه انتخابیه گنبدکاووس وارد مجلس شد

«عبدالحکیم آق‌آرکاکلی» با کسب اکثریت آرا در حوزه انتخابیه گنبدکاووس نماینده مردم این شهرستان در مجلس دوازدهم شد.

بدر دور دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی «عبدالحکیم آق‌آرکاکلی» با کسب ۷۹ هزار و ۴۸۹ رأی منتخب حوزه انتخابیه گنبدکاووس شناخته شد.

 

لرستان

«هاشمی نیا» و «سپهوند» منتخب حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی شدند

رئیس ستاد انتخابات لرستان با اعلام نتایج رسمی دور دوم انتخابات گفت: «هادی هاشمی نیا» و «رضا سپهوند» منتخبین انتخابات دوازدهمین دوره مجلس در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی شدند.‌

رئیس ستاد انتخابات لرستان خاطرنشان کرد: از مجموع آرای صحیح، آرای نامزدها به این شرح است: «هادی هاشمی نیا» ۴۹ هزار و ۶۶۲ رأی، «رضا سپهوند» ۴۵ هزار و ۹۳۴ رأی، «محمدرضا ملکشاهی راد» ۴۰ هزار و ۸۲ رأی و «قدرت الله ایمانی» ۲۹ هزار و ۸۶۹ رأی.

 

بیشتر بخوانید: حمایت شورای وحدت از بانوان در دور دوم انتخابات مجلس

 

مازندران

«عمران عباسی» و «علی کشوری» از مازندران به مجلس راه یافتند

رئیس ستاد انتخابات مازندران، قاسم عزیززاده گرجی اظهار کرد: براساس نتایج رسمی، علی کشوری ۳۸ هزار و ۸۳۲ رأی، کمال علیپور خنکداری ۳۲ هزار و ۲۶۷ رأی، عمران عباسی کالی ۴۲ هزار و ۲۳ رأی و مصطفی معلمی ۳۶ هزار و ۸۰۹ رأی کسب کردند.

با اعلام نتایج رسمی، عمران عباسی کالی و علی کشوری به عنوان منتخب مازندران به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

 

همدان

آریایی نژاد نماینده ملایر شد

با اتمام شمارش آرا و بنا بر اعلام منابع غیر رسمی آریایی نژاد به عنوان نماینده دوم شهرستان ملایر در دور دوم انتخابات مجلس وارد مجلس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *