وزیر نفت:

هیچ میدان مشترک بلاتکلیفی نداریم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ وزیر نفت گفت: همه میادین نفتی و گازی مشترک تعیین تکلیف شده اند و قراردادهای آنها منعقد شده است. هیچ میدان مشترک نفتی و گازی دریا و خشکی بلاتکلیفی نداریم.

به گزارش ایلنا، جواد اوجی در حاشیه جلسه هیات دولت گفت: به زودی با حضور رئیس جمهور پالایشگاه جمع آوری گازهای مشعل در منطقه دهلران بهره برداری می شود.

وی ادامه داد: تمامی‌گازهای مشعل میادین نفتی که در غرب کشور است جمع آوری و در این پالایشگاه تصفیه می شود و حدود ۷ میلیون متر مکعب گاز به شبکه سراسری متصل می شود.

وزیر نفت یادآورشد: سالانه یک‌ میلیون تن اتان به پتروشیمی های جنوب کشور ارسال می شود و خوراک پتروشیمی ها از این گازهای مشعل تأمین و به ارزش افزوده تبدیل خواهد شد.

اوجی با اشاره به رکورد مصرف بنزین بیان کرد: در ایام تعطیلات نوروز تاکنون حدود ۱۱۹ میلیون لیتر بنزین مصرف شده است و هیچ کجا مشکل عدم تأمین نداشته ایم.

وی در خصوص برداشت از میادین نفتی وگازی مشترک تاکید کرد: در این زمینه به اعداد و ارقام‌خوبی دست یافته ایم، در این دولت حدود ۵۰ میلیون متر مکعب بیشتر از میادین گازی مشترک برداشت می کنیم و در میادین نفتی رقم حدود ۷۵ هزار بشکه نفت بیشتر استفاده می‌کنیم.

اوجی تاکید کرد: همه میادین نفتی و گازی مشترک تعیین تکلیف شده اند و قراردادهای آنها منعقد شده است. هیچ میدان مشترک نفتی و گازی دریا و خشکی بلاتکلیفی نداریم. در رشد تولید نفت وگاز به رقم های خوبی دست یافتیم و اولویت ما برداشت از میادین مشترک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *