نقش آموزشگاه آفرینش طبیعت پاک زندگی در آگاه سازی عمومی در زمینه گیاهان دارویی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ زهرا محمد پور محقق و پژوهشگر دارو‌های گیاهی و مدیریت آموزشگاه آفرینش طبیعت پاک زندگی:

ده سال است در زمینه گیاهان دارویی مشغول به فعالیت هستم و خداوند را شاکرم توانسته ام برای هموطنان عزیزم گام موثری بردارم و با شرکت در نمایشگاه‌ها و همایش‌هایی که برگزار کردیم، کمک موثری به جامعه داشته باشم. کلاس‌های بنده روز‌های پنجشنبه و جمعه است به این علت که در روز‌های آخر هفته مراجعین وقت بهتری برای شرکت در کلاس‌ها از هشت صبح تا هشت شب داشته باشند.

کلاس‌ها برای عموم، آزاد و از هر سنی می‌توانند در این کلاس‌ها شرکت کنند و تحت هیچ شرایطی محدودیت سنی نداریم.

افرادی که توان هزینه‌های سنگین دارویی و سلامت را ندارند می‌توانند با شناخت گیاهان دارویی خود و اطرافیانش را درمان کنند و این فرصت خوبی برای آموزش و حضور در دوره،‌ها است.

در حال حاضر دوره‌های کاربر گیاهان دارویی، فروشندگی گیاهان دارویی، طرز تهیه دمنوش‌های ارگانیک و عصاره گیری گیاهان دارویی در. این دوره‌ها برگزار می‌شود.

مریم زنگویی مدیر اجرایی آموزشگاه آفرینش طبیعت پاک زندگی:

مریم زنگویی دانش آموخته رشته گیاهان دارویی و سعادتی داشتم در کنار خانم محمد پور کسب اطلاعات کنم. در حال حاضر به عنوان مدیر اجرایی مشغول به فعالیت هستم.

تراکت مجموعه را دیدم و آنجا بود که با خانم محمدپور آشنا شدم و ایشان باعث شد من تمام دوره‌های گیاهان دارویی را بگذارنم.

استاد محمود قادری، محقق، مدرس و پژوهشگر و یکی از مدرسین موسسه آزاد آفرینش پاک و خوشحالم در کنار مدیریت، این مجموعه در راستای ترویج و اشاعه اصول و مبانی اساسی و کاربردی به خصوص در راستای شناخت دارو‌های گیاهی ارائه خدمت و تدریس می‌کنم.

این مجموعه بسیار قانونمند و اصولی است و سعی میکند بیشتر از تجارب اساتید بهره ببرد و آن چیزی؛ که من شاهد بودم خشنودی و رضایت مندی هنرجویان بوده است و نظر سنجی که من به عمل آوردم اکثرا از نحوه آموزش و کلاس داری و محیط مجموعه رضایت داشتند.

ضرورت ایجاد و فعالیت اینگونه آموزشگاه‌ها در جامعه بسیار مهم و اساسی است و ما در مباحثی که کلاس‌ها تدریس می‌کنیم مبحثی به عنوان سواد سلامت داریم که متاسفانه سواد، سلامت در سطح جامعه پایین است و اگر هر فردی در هر آموزشگاهی توسط هر استادی اینگونه مباحث را آموزش ببیند و در جامعه پیاده کند و همچنین ضرورت ایجاد آموزشگاه قانون مدار با طرح درس مشخص و استفاده از اساتید مجرب می‌تواند در ارتقای سطح سلامت جامعه موثر باشد که خداروشکر در این آموزشگاه بیشتر بر کیفیت کار تاکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *