نخستین پایگاه خبری ویژه سالمندان راه‌اندازی شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ نخستین پایگاه خبری ویژه سالمندان با نام”باهاتیم” به‌منظوراطلاع‌رسانی و آموزش تخصصی در حوزه سالمندی راه‌اندازی شد .
محمدرضا عرب مدیرعامل موسسه “ارتباطات چهره به چهره” و بنیانگذار این پایگاه خبری، دلیل راه‌اندازی و آغاز به‌کار این پایگاه را رشد فزاینده سالمندی در کشور عنوان کرد و گفت : آمارهای رسمی از وجود 12 میلیون سالمند در کشور خبر می‌دهد وبر اساس همین آمارها طی 10 سال آینده این تعداد از مرز 25 میلیون نفر نیز عبور خواهد کرد و بنابراین آموزش و اطلاع‌رسانی به 3 گروه اصلی یعنی افرادی که در شرف سالمندی‌اند ،افراد سالمند و خانواده‌های سالمندان از اولویتی اساسی برخوردار است.

وی افزود : در وضعیت حاضر بسیاری از افراد جامعه آگاهی کامل و حتی نسبی از شرایط و الزامات دوره سالمندی ندارند و به طور معمول این دوران را بدون هیچگونه  آمادگی و مهیا سازی شرایط آغاز می کنند.در حالی که با اطلاع رسانی صحیح و کمک تخصصی می توانند  دوران پیش سالمندی و سالمندی را با سلامت و شادابی و به دور از بیماری های جسمی و روحی سپری کرده و در صحت و سلامت از سالهای پختگی و فرهیختگی خود لذت برده و خانواده‌های خود را نیز از بسیاری از زحمات رهانیده و در این لذت شریک نمایند.

از سوی دیگر خانواده‌های سالمندان نیز به طور معمول به عنوان اولین تجربه و بدون آگاهی و دانش لازم با دوران سالمندی عزیزان خود مواجه می‌شوند و از لزوم یک‌سری اقدامات پیشگیرانه و مؤثر برای طی کردن این دوران پرفرازونشیب بی‌اطلاع هستند. این ناآگاهی سبب خواهد شد تا طرفین به‌جای لذت بردن از شرایط زندگی، درگیر یک سری مسائل فرسایشی و درگیری ها و کشمکش‌های خانوادگی شوند.

عرب همچنین گفت : این پایگاه خبری که باهمت و تلاش گروهی از متخصصان اعم از متخصصان حوزه بهداشت و درمان نظیر پزشکان ، دندان‌پزشکان ، داروسازان، روان‌پزشکان ،روانشناسان، مشاوران، پرستاران ، مددکاران و نیز مهندسان ، کارشناسان علوم تغذیه ،فیزیوتراپ‌ها، ماساژورها،ورزشکاران، نویسندگان ، روزنامه‌نگاران ، هنرمندان ، سینماگران، برنامه نویسان ،کارشناسان بازی و سرگرمی، گردشگران و صاحب‌نظران حوزه سالمندی ، انجمن‌ها ، کارآفرینان و شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل‌شده، امیدوار است بتواند با همکاری دولت و دستگاه‌های مربوطه  شرایطی را برای تغییر سبک زندگی سالمندان ، بهبود شرایط آنان ، شناخت مسائل سالمندی به آحاد جامعه و راهکارهای مواجه با این شرایط و در یک‌کلام لذت بردن سالمندان و خانواده‌های آنان  از این دوره را فراهم کند .

مدیرعامل موسسه ارتباطات چهره به چهره که خود در حوزه مراقبت از سالمندان فعالیت دارد افزود : انتظار می‌رود در آینده نزدیک این پایگاه علاوه بر آموزش اطلاع‌رسانی با همکاری مسئولان و متصدیان حوزه سالمندی در بخش‌های دولتی و خصوصی  به‌عنوان یک مرجع تخصصی و بانک اطلاعاتی  برای دسترسی آسان مردم برای اخذ اطلاعات در زمینه‌های مختلف ازجمله معرفی خانه‌های سالمندان در تهران و شهرستان‌ها ، چگونگی بهره‌مندی از خدمات آنان، معرفی مراکز فروش ابزار و لوازم موردنیاز سالمندان، مراکز ورزشی سالمندی ،معرفی مراکز خدمات درمانی و نظایر آن سبب سهولت شهروندان از این امکانات شود .

شما می‌توانید از هم‌اکنون با نشانی‌های زیر به این پایگاه و شبکه‌های اجتماعی آن دسترسی داشته باشید:

 

https://t.me/bahateem

https://www.instagram.com/bahateem.ir?igsh=a295eWhwNXpkbDY2

 https://bahateem.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *