مصرف نیمی از برق کشور در صنعت 

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

سخنگوی صنعت برق گفت: به‌صورت میانگین ۵۰ درصد برق کشور در بخش تولید واحدهای صنعتی و کشاورزی مصرف می‌شود.

 

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توانیر اظهار داشت: در سال 1400 با ناترازی شدیدی مواجه بودیم اما طی دو سال گذشته با مجموع اقدامات انجام‌شده این ناترازی با درایت و برنامه‌ریزی‌های دقیق به حداقل رسید.

 

وی با بیان این که “برای گذر از اوج بار تابستان امسال 180 اقدام تأمین انرژی در کشور تعریف شده است.”، گفت: امیدواریم سال جاری نیز سال مطلوبی برای صنعت برق کشور باشد.

 

مدیرعامل توانیر خاطرنشان کرد: در این زمینه ظرفیت‌های مناسبی در حوزه صنعت برق ایجاد شده که ساخت نیروگاه‌های حرارتی جدید و راه‌اندازی نیروگاه‌های تجدیدپذیر و احداث شبکه‌های توزیع و انتقال برق از جمله آنهاست.

 

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: به‌صورت میانگین 50 درصد برق کشور در بخش تولید واحدهای صنعتی و کشاورزی مصرف می‌شود.

 

رجبی مشهدی با اشاره به آغاز معاملات برق در بورس انرژی توسط شرکت‌های توزیع برق گفت: در نخستین روز معاملات شرکت‌های توزیع نیروی برق در بورس انرژی، ٢١ شرکت توزیع نیروی برق موفق به خرید برق به‌ارزش ٣٢ میلیارد تومان از تولیدکنندگان برق شدند.

 

بیشتر بخوانید: عرضه برق در بورس انرژی به ۶۰ درصد می‌رسد

 

وی با بیان اینکه با اصلاح جریان مالی صنعت برق، شرکتهای توزیع نیروی برق می‌توانند از اول اردیبهشت ماه نسبت به خرید برق از بورس انرژی اقدام کنند.، افزود: بیشترین حجم معاملات مربوط به شرکت توزیع نیروی برق اهواز بوده که بالاترین رکورد را ثبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *