مصرف برق را  ۱۰ درصد کاهش دهید تا خودرو جایزه بگیرید

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیرعامل توانیر گفت: اگر امسال مشترکان صنعت برق ۱۰ درصد مصرف خود را مدیریت کنند از جوایزی مثل خودرو برخوردار می‌شوند.

 

به گزارش خبرداری، مصطفی رجبی مشهدی گفت: امسال مشترکانی که رعایت کنند، علاوه بر قبض رایگان از جوایز متعدد دیگری به‌ قید قرعه برخوردار خواهند شد. مثل اختصاص ۳۰۰ خودروی دنا و تارا برای مشترکانی که صرفه‌جویی کنند و علاوه بر اینها لوازم‌خانگی برقی کم‌مصرف و لوازم دیجیتال نیز جزو این جوایز است.

 

وی به همکاری خوب مردم با صنعت برق در ۲ سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۴۰ درصد مشترکان از پاداش برخوردار شدند و یک‌سوم نیز از قبض برق رایگان برخوردار شدند. امسال با در نظر گرفتن جوایز علاوه بر پاداش‌های سال گذشته انتظار مشارکت بیشتر مردم در برنامه‌های مدیریت مصرف را داریم.

 

ساعت کار اداری تغییر می‌کند

رجبی مشهدی گفت: امسال نیز بر اساس مصوبه هیات وزیران ساعت کاری از نیمه خرداد تا نیمه شهریور از ساعت ۶ صبح تا ۱۳ خواهد بود و این تغییر ساعت سبب خواهد شد تا به میزان یک‌هزار و ۵۰۰ مگاوات کاهش مصرف داشته باشیم.

 

وی اضافه کرد: ساعت ۱۳ اوج مصرف بار شبکه است؛ بنابراین تعطیل‌شدن بخش اداری و خاموش‌کردن وسایل سرمایشی بسیار کمک خواهد کرد.

 

مدیرعامل توانیر میزان ناترازی برق در سال‌های گذشته را بین ۱۴ تا ۱۵ هزار مگاوات دانست و ادامه داد: امسال با اقدام‌های انجام شده این رقم به ۱۰ هزار مگاوات کاهش‌ یافته است.

 

بیشتر بخوانید: معاملات برق در بورس چقدر رونق دارد؟

 

وی به‌اضافه شدن ۹ هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق کشور اشاره کرد که سبب کاهش ناترازی منجر شده است.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: روند رشد مصرف، بسیار شتابان است و بر این‌ اساس بهینه‌سازی مصرف ضروری است.

 

وی ادامه داد: روز گذشته میزان مصرف ۶۸ هزار مگاوات با رشد ۱۰ درصدی بود که رشد بالایی است و انتظار می‌رود با مشارکت مردم برق پایدار تأمین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *