از ۱۵ رییس شعبه موفق و کارآمد تقدیر شد

مدیران لایق زیر ذره بین بانک ایران زمین

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ اگر مجموعه‌ای موفق عمل می‌کند، به سوددهی رسیده و پله‌های ترقی را طی می‌کند، نقش اصلی و تعیین کننده بر دوش نیروی انسانی کارامد است. اهمیت نیروی انسانی در یک سازمان را به هیچ عنوان نباید نادیده گرفت. نیرو‌های انسانی یک مجموعه با توجه به تخصص، تجربه و شایستگی‌هایی که دارند، ارتقای کارایی و بهبود عملکرد سازمان را رقم می‌زنند.

مهم‌ترین عامل رشد

اگر بخواهیم عوامل تاثیرگذار در رشد یک مجموعه را بررسی کنیم، نیروی انسانی در جایگاه بالایی قرار می‌گیرد و در واقع پایه اصلی سازمان است، چرا که تاثیر بسزایی در رشد و توسعه آن دارد. البته مدیریت نیروی انسانی نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند، زیرا با مدیریت درست نیروی انسانی، می‌توان تخصص افراد را در جهت تحقق اهداف و رشد سازمان به‌کار گرفت.

تفاوت شناسی

نکته مهم این است که باید درک درستی از نقش آفرینی نیروی انسانی در سازمان داشته باشیم که برای این مهم باید از منابع انسانی و سرمایه انسانی شناخت درستی داشته و تفاوت این دو با نیروی انسانی را بدانیم. منابع انسانی شامل تمام منابع و فعالیت‌های مربوط به مدیریت انسانی می‌شود. اما سرمایه انسانی به مجموعه توانمندی‌ها، دانش‌ها و تخصص نیروی انسانی گفته می‌شود. سرمایه انسانی برای سازمان‌ها اهمیت بسیاری دارد، زیرا باعث کمک فراوان تخصص و دانش نیروی انسانی به رشد سازمان‌هاست. به عبارت بهتر سرمایه انسانی شامل مجموعه مهارت‌ها، تخصص‌ها و تجربیات موجود در یک سازمان است.

راه حل خلاقانه

نیروی انسانی به دلیل بالا بردن کارایی و بهبود عملکرد سازمان، دارای اهمیت بسیاری است. یک شرکت یا سازمان با داشتن نیروی انسانی متخصص و با تجربه می‌تواند به بهبود عملکرد خود بپردازد. کارکنان با توجه به تخصص و تجربه خود می‌توانند راه حل‌های خلاقانه را برای حل مشکلات ارائه دهند و به بهبود فرایند‌های کاری کمک کنند. نیروی انسانی متخصص و کارآمد با استفاده از تخصص و تجربه خود، می‌تواند به طراحی و اجرای هرچه بهتر استراتژیک‌ها کمک کند.

تکنیک بکارگیری

اگر بپذیریم جذب نیروی انسانی با تجربه و متخصص، اهمیت بالایی دارد، باید این را نیز بپذیریم که اهمیت نیروی انسانی به تکنیک‌هایی است که برای جذب نیروی کار متخصص به کار می‌گیرند. حضور یک فرد نامناسب در سازمان که وظایف خود را به درستی انجام نمی‌دهد، موجب ایجاد خسارت‌های بسیاری برای سازمان خواهد شد. همچنین جذب نیروی کار متخصص در سازمان، موجب افزایش توانایی سازمان در تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اعتماد آفرینی با مشتریان در دستور کار بانک ایران زمین

ارزیابی عملکرد

ارزیابی عملکرد یکی از مهمترین رفتار‌های سازمانی است و می‌بایست عملکرد کارکنان بدرستی مورد بررسی قرار گیرد و بازخورد آن اعلام شود. انجام این کار به بهبود عملکرد کلی سازمان کمک می‌کند. می‌بایست اهداف کلی و جزیی سازمان مشخص و بعد از تعیین هدف، مسیر رسیدن به آن برای اعضا مشخص شود.

مدیریت درست کارکنان

نکته مهم در مدیریت درست، رفع اختلافات، مشاوره در زمینه مسائل شغلی و ارایه راهکار مناسب از جمله اقدامات حرفه‌ای است که موجب رشد حداکثری سازمان می‌شود. در واقع اهمیت نیروی انسانی بسیار بالاست و می‌توان با مدیریت درست کارکنان، مسیر رسیدن به اهداف سازمان را هموار و کوتاه کرد.

تقدیر از روسای موفق

بانک ایران زمین با درک درست از نقش آفرینی کارکنان، از روسای شعب موفق تقدیر کرد. تقدیر از روسای شعب موفق در چهاردهمین گردهمایی روسای موفق شعب بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور با موضوع “آینده شعب در نظام بانکی کشور” در باغ موزه بانک مرکزی صورت گرفت. این مراسم همه ساله از سوی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران برگزار می‌شود.

توجه ویژه به ارتقا

در این مراسم که با حضور محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی، فرشاد حیدری رییس موسسه عالی بانکداری، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌ها و نیز مدیران و صاحبنظران نظام بانکی کشور همچون دیواندری برگزار شد، ارتقای دانش حرفه‌ای رؤسای موفق شعب، تقویت مهارت‌های مورد نیاز و تبادل‌نظر میان روسای شعب، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

روسای موفق

در بخش تقدیر از روسای شعب موفق بانک‌های کشور، از ۱۵ تن از روسای موفق شعب بانک ایران زمین تقدیر شد؛ که شامل ۱-خسرو جمشیدی- استان فارس- شعبه شهدا کازرون ۲- سید عباس راثی- استان خوزستان- شعبه شوشتر ۳- زهرا کیاشمشکی- استان تهران- شعبه شیخ بهایی ۴- مجتبی قناعتیان- استان تهران- شعبه مرکزی ۵- حسین مهری رکن آبادی- استان سمنان- گرمسار ۶- مصطفی کمری زاده- استان یزد- شعبه ابرکوه ۷-علیرضا امیریان- استان کرمانشاه- شعبه مسکن ۸- محمد صادقی- استان خراسان رضوی- شعبه کاشمر ۹- نسرین اسکندری- استان تهران- شعبه شهید کلاهدوز ۱۰- حسین ترابی- استان تهران- شعبه حکیمیه ۱۱- علی آقاجانیان- استان اصفهان- شعبه خوراسگان ۱۲- فواد محمدزاده- استان البرز- شعبه محمدشهر ۱۳- مجتبی نجاری قلعه نو- استان سیستان و بلوچستان- شعبه زابل ۱۴- امیر هوشنگ حدیدی- استان تهران- شعبه خانی آباد ۱۵- مهدیه سایه بان- استان گیلان- شعبه غازیان می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *