به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

مجهز شدن تمامی چاه های کشاورزی یزد به کنتور هوشمند

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

رئیس اداره منابع آب شهرستان های یزد، اشکذر و زارچ از تجهیز تمامی چاه‌های کشاورزی و ۹۸ درصدی چاه‌های صنعتی این سه شهرستان به کنتور هوشمند خبر داد.

«مجید زارع بیدکی» در این باره گفت: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی و با همکاری کلیه بهره برداران ۱۰۰ درصد از چاه های کشاورزی و ۹۸ درصد از چاه های صنعتی شهرستان‌های یزد، اشکذر و زارچ به کنتور هوشمند مجهز شده‌اند.

 

وی افزود: همچنین با تلاش گروه گشت و بازرسی این اداره، در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۷ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و ۲۹ حلقه چاه غیر مجاز که تعدادی از آنها مربوط به چاه‌های شناسایی شده سال‌های گذشته بوده است، پر و مسدود شدند که این امر صرفه‌جویی ۲۹۴ هزار متر مکعب آب را به همراه داشت.

 

رئیس اداره منابع آب شهرستان یزد با بیان این که در سال گذشته ۱۴۸ مورد اقدام حفاظتی از سوی ابن اداره انجام شده است، افزود: چهار دستگاه حفاری و ادوات غیر مجاز نیز در این مدت توقیف شدند.

 

زارع بیدکی با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این شهرستانها برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب زیر زمینی و سطحی، اظهار کرد: این اداره با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.

 

وی بیان کرد: ۲۸ کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی و صنعتی در سطح شهرستان نیز با پیگیری این اداره رفع عیب شدند.

بیشتر بخوانید:

به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌ای یزد، زارع بیدکی در پایان با بیان این که در این مدت ۴۵ مورد تمدید پروانه بهره برداری صورت گرفته است، ابراز کرد:  ۱۵۱ مورد مجوز مربوط به بهره برداری از منابع آبی نیز صادر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *