قبل از رفتن به پارک ها و تفرجگاه ها بخوانید

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: با توجه به تقارن روز طبیعت با شهادت حضرت علی (ع) ممکن است بعضی از شهروندان برای افطار به پارک ها و تفرج‌گاه ها مراجعه کنند که بر همین اساس برنامه ریزی لازم را برای کنترل و روان سازی ترافیک در سطح شهر و بخصوص بوستان‌ها و تفرج‌گاه‌های مهم از جمله چیتگر، سرخه حصار، یاس فاطمی و لویزان، طالقانی انجام داده‌ایم.

سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم روزه دار در شب‌های قدر به نکات مهمی در خصوص ترددهای شهروندان و مسافران نوروزی در روز طبیعت اشاره و تمهیدات و محدودیت‌های تردد را اعلام کرد.

وی افزود: تردد تمامی کامیون‌ها و تریلرها به جز وسایل نقلیه حامل مواد سوختی و غذایی فاسد شدنی در تمامی معابر شهر تهران در شب‌های قدر تا ساعت چهار صبح و در روز طبیعت تا ساعت ۲۴ ممنوع است.

سرهنگ موسوی پور گفت: پلیس راهور با تخلفات حادثه ساز همچون سرعت غیر مجاز، سبقت غیر مجاز، حرکات مخاطره آمیز و حرکات مارپیچ رانندگان که خط قرمز پلیس است در این روز به جد برخورد می‌کند.

به گفته وی، علاوه بر این و تیم‌های پلیس راهور در این روز به محض مشاهده تخلفاتی از جمله جابه جایی و حمل مسافر بیش از ظرفیت، همچنین سوار کردن مسافر در صندوق عقب اتومبیل، نشاندن اطفال در سمت چپ راننده و جابه جایی مسافر در قسمت بار وانت بارها، ضمن اعمال قانون از حرکت این وسایل نیز جلوگیری خواهد کرد.

تمهیدات ترافیکی پلیس راهور تهران بزرگ در روز طبیعت
سرهنگ موسوی پور اضافه کرد: حرکت با دنده عقب در بزرگراه‌ها ممنوع است، رانندگان به تابلوی هدایت مسیر توجه بیشتری کنند.

وی ادامه داد: پلیس راهور با این تخلف به صورت جد برخورد می‌کند همچنین رانندگان باید پارک خودروی خود را در جایی مناسب و بدون ایجاد ترافیک و مزاحمت برای دیگران انتخاب و از توقف های دوبله و منجر به سد معبر پرهیز کنند.

وی افزود: در روز طبیعت نیروهای پلیس راهور در معابر حضور دارند و طرح‌های ترافیکی مقطعی برقرار می کنند که البته نیاز به همکاری شهروندان دارد و از تمامی رانندگان تقاضا می‌شود با پلیس راهور همکاری لازم را انجام دهند.

وی یادآور شد: چنانچه پلیس راهور به صورت مقطعی محلی را مسدود می‌کند برای جلوگیری از گره‌های ترافیک و وران سازی رفت و آمد است و پلیس انتظار دارد که شهروندان همکاری لازم را در این خصوص با خدمتگزاران خود در پلیس راهور تهران بزرگ داشته باشند.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ همچنین گفت: رانندگان توجه داشته باشند که توقف در حاشیه بزرگراه به جهت سرعت بالا و احتمال وقوع حوادث جانی و مالی ممنوع می باشد پلیس راهور اجازه توقف و پارک ها حاشیه‌ای را به رانندگان نخواهد داد و حتما می‌بایست رانندگان و مراجعین به پارکینگ مراجعه نمایند چرا که توقف حتی لحظه‌ای هم در حاشیه بزرگراه بسیار خطرناک است.

وی اظهار کرد: امید است با رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان در این روز هیچ گونه حادثه‌ای را شاهد نباشیم و شهروندان روز طبیعت را به سلامت در سطح پارک‌ها و بوستان‌ها سپری کنند.

سرهنگ موسوی پور از شهروندان خواست از قرار دادن سبزه در قسمت بالای صندوق عقب و پرت کردن آن در سطح معابر جدا خودداری کنند همچنین از هرگونه سرعت و سبقت و انجام هرگونه حرکات مخاطره آمیز در معابر شهر خودداری کنند.

او از رانندگان خواست که کمربند خود را بسته و به سرنشینان هم در این خصوص تذکر دهند، موتورسواران نیز پیش از روشن کردن موتورسیکلت خود کلاه ایمنی را بر سر گذاشته و بعد اقدام به تردد کنند و از حمل بار اضافی و سوار کردن ترک نشین اضافه نیز خودداری کرده تا شاهد بروز حوادث دلخراش در سطح معابر پایتخت نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *