«قانون مهسا» تصویب شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ مجلس سنای ایالات متحده عصر سه‌شنبه ۲۳ آوریل بسته کمکی امنیتی که شامل «قانون مهسا» و «قانون کشتیرانی» می‌شود را تصویب کرد. جو بایدن رئيس جمهوری آمریکا نیز در پی این تصمیم سنا اعلام کرد که روز چهارشنبه این بسته را امضا و به قانون تبدیل می‌کند.

 

به گزارش یورونیوز، این بسته که شامل کمک ۹۵ میلیارد دلاری به اوکراین، اسرائيل و تایوان است و «قانون مهسا» و «قانون کشتیرانی» هم در آن گنجانده شده، با ۷۹ رای موافق در برابر ۱۸ رای مخالف در سنای آمریکا به تصویب رسید.

 

بسته مزبور همچنین شامل قانونی است که طی آن شبکه اجتماعی «تیک‌تاک» در صورتی که فورا روابطش را با حکومت چین قطع نکند، در آمریکا ممنوع می‌شود.

 

قانون مهسا لایحه قانونی است که از سوی جیم بنکس، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ایالات متحده در حمایت از اعتراضات سال ۱۴۰۱ ایران به این مجلس ارائه شد. مجلس نمایندگان در روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۳ و در آستانه سالگرد جان باختن مهسا امینی این لایحه را با ۴۱۰ رای موافق در برابر سه رای مخالف تصویب کرد. اکنون نیز لایحه قانونی پس از تصویب سنا قرار است با امضای رئيس جمهوری آمریکا به قانون تبدیل شود.

بنابر تارنمای کنگره آمریکا، این لایحه رئیس جمهوری آمریکا را ملزم می‌کند تا تحریم‌هایی شامل منع ویزا و مسدودسازی دارایی‌ها را برای «برخی افراد و نهاد‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران» اعمال کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *