به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

فعالیت 4 هزار بهره‌بردار ثابت در بخش کشاورزی اردستان 

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردستان گفت: چهار هزار بهره بردار ثابت و سه هزاربهره بردار فصلی در بخش کشاورزی در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی و دامی این شهرستان فعال هستند.

 

محمد امینی درگفت وگو با خبرنگار ایرنا، بابیان عملکرد یک ساله جهاد کشاورزی اردستان افزود: از این تعداد بهره بردار ۷۵ درصد در بخش کشاورزی و ۲۵درصد در بخش دامداری فعالیت می کنند.

وی بااشاره به اینکه‌ خشکسالی و کمبود آب از مشکلات کشاورزان شهرستان است تصریح کرد: در حال حاضر کنتورهوشمند روی ۴۴۴ حلقه چاه کشاورزی این شهرستان نصب شده ، همچنین با استفاده از روش های نوین آبیاری و تغییر الگوی کشت تا حد زیادی در مصرف آب صرفه جویی شده است.

مدیرجهاد کشاورزی اردستان بیان کرد: ۱۳هزار و ۷۴۲هکتار زمین زیر کشت محصولات زراعی و پنج هزار و ۲۷۳ هکتارسطح زیر کشت باغات می باشد که سه هزار هکتار آن بارور و ۲ هزار و ۲۷۳ هکتار در حال رسیدن به باروری است.

امینی اضافه کرد: کشاورزان اردستان از سال ۱۳۹۰ اقدام به کشت محصولاتی مانند پسته، زعفران و گل محمدی کرده اند و این نوع کشت را جایگزین دیگر محصولاتی که نیاز به آب بیشتری دارند، کرده اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۷۳۸ دستگاه ماشین آلات کشاورزی، ۶ تشکل و تعاونی تولیدی، چهار واحد صنایع تبدیلی و چهار هزار بهره بردار در شهرستان فعال هستند تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۲۳۶ هزار تن محصولات زراعی و ۲۰هزار تن محصولات باغی در شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی اردستان بااشاره به وجود ۳۵ گلخانه کوچک مقیاس و هشت گلخانه بزرگ مقیاس در شهرستان اظهار کرد: در مجموع ۱.۵ هکتار زمین زیر کشت محصولات گلخانه ای قرار دارد که از نظر تولید و مصرف آب وضعیت مناسبی دارند، همچنین شهرستان از نظر تولید صیفی جات وضع مناسبی دارد و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اردستان زیر کشت این محصولات است و ۹۵ درصد تولید آن به بازار های خارج شهرستان ارسال می شود.

امینی گفت: درسال گذشته ۲میلیون و ۸۱۵ هزار قطعه جوجه گوشتی در اردستان پرورش داده شده، ۴۳ هزار تن گوشت مرغ و ۱۲هزار تن تخم مرغ خوراکی تولید و به بازار مصرف در داخل و خارج شهرستان ارسال شده، همچنین شهرستان از نظر تولید گوشت مرغ و پسته رتبه نخست استان اصفهان را دارد.

وی افزود: در این مدت هشت تن عسل، سه هزار و ۸۰۰تن شیر و چهار تن آبزیان در شهرستان تولید و به بازار عرضه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی اردستان بیان کرد: ۶ مورد اجرای طرح الگوی کشت و در ۱۲هزار هکتار اراضی کشاورزی عملیات مبارزه با آفات زراعی و باغی انجام شده است.

امینی گفت: ۸۵ واحد نانوایی در شهرستان فعال است که هر ماه ۱۰ هزار و ۵۰۰ کیسه آرد سهمیه دارند، هفت هزار و ۵۰۰ کیسه یارانه ای و سه هزار کیسه نیمه یارانه ای است.

وی افزود: ۲۵ هزار و ۷۶۱ هکتار زمین کشاورزی و باغی، ۲ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و یک واحد گاوداری پنج هزار راسی پرورش گوساله گوشتی، ۱۴۴هزار راس گوسفند و بز و ۱۴۰ واحد مرغداری گوشتی و تخم‌گذار در اردستان وجود دارد.

شهرستان اردستان با بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت