به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

صلیب سرخ خواستار حفاظت از غیرنظامیان در غزه شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در بیانیه تاکید کرد، از آنجایی که دستور تخلیه برخی مناطق رفح توسط رژیم صهیونیستی صادر شده، این سازمان تاکید می‌کند که همه باید برای حفظ جان غیرنظامیان و اطمینان از دسترسی آنها به نیازهای اولیه زندگی از جمله غذا، آب و مراقبت‌های پزشکی، نهایت تلاش خود را انجام دهند.

 به نقل از کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از ژنو، در این بیانیه آمده است: لازم است اطمینان حاصل شود که اقدامات انجام شده در هفته‌های اخیر برای افزایش جریان کمک به غزه همچنان پابرجاست.

 

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بر لزوم حفاظت از مأموریت پزشکی – شامل امکانات، آمبولانس‌ها، پزشکان و پرستاران – تاکید کرده و از همه طرف‌های درگیر خواست که به طور کامل از این خدمات ضروری و نجات‌بخش محافظت و به آن احترام بگذارند.

 

همزمان با تخلیه منطقه و عملیات نظامی، گزارش‌های خبری حاکی از ادامه مذاکرات بر سر یک توافق سیاسی بالقوه است که می‌تواند شامل آزادی اسرا و آتش بس باشد.

 

در بیانیه این سازمان آمده است: اگر عملیات نظامی ادامه یابد، بسیار مهم است که طرف‌های درگیر واقعیت حرکت تعداد زیادی از مردم را در جاده‌های آسیب‌دیده و مناطقی که احتمالاً توسط سلاح‌های منفجر نشده آلوده شده‌اند، در نظر بگیرند.

 

بیشتر مردم فلسطین که به رفح رسیده‌اند، قبلاً دو، سه یا چهار بار آواره شده‌اند.

بیشتر بخوانید:

 

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ از همه طرف‌های درگیر می‌خواهد که به تعهدات قانونی خود که در قوانین بشردوستانه بین‌المللی برای حفاظت و حفظ جان غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی تصریح شده است، احترام بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *