در سال 1402 صورت گرفت؛

صادرات 166 میلیون یورویی «ماکو» در سال 1402

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در این جلسه حسین گروسی، رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو به بیان دستاوردها و اقدامات انجام شده در سال 1402 پرداخت و اهم برنامه‌های سال 1403 در حوزه اقتصادی و سرمایه‌گذاری، گردشگری و فرهنگی و تصویرسازی و برندینگ را تشریح کرد.
معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ماکو در گزارش پایانی سال ۱۴۰۲، میزان تقاضای سرمایه‌گذاری این منطقه ۴۲ هزار میلیارد تومان داخلی و ۷۵۵ میلیون یورو خارجی عنوان کرد و گفت: برای ۱۶۶ طرح از ۲۵۲ طرح به ارزش ۱۷۶ هزار میلیارد تومان، مجوز صادر شده و عملیات احداث ۲۱۹ طرح نیز آغاز شده است.

حمزه حورسی، در ادامه به حجم سرمایه‌گذاری تحقق یافته داخلی و خارجی در منطقه اشاره کرد و افزود: ۱۵.۸ هزار میلیارد تومان حجم سرمایه‌گذاری تحقق یافته داخلی و ۳۰ میلیون یورو حجم سرمایه‌گذاری تحقق یافته خارجی در این منطقه است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری منطقه آزاد ماکو همچنین به میزان صادرات محصولات تولیدی منطقه هم اشاره کرد و گفت: ۱۶۶ میلیون یورو صادرات تولیدات منطقه به خارج از کشور، ۱۶۴۱ میلیون یورو صادرات از مسیر منطقه و همچنین ۶.۵ میلیون یورو صادرات مجدد صورت گرفته است.

در این جلسه که معاونین توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری و حقوقی دبیرخانه شورایعالی نیز حضور داشتند، حجت الله عبدالملکی از اقدامات انجام شده در سال ۱۴۰۲ قدردانی کرد و ضمن ارائه توصیه‌های مهمی درخصوص سال ۱۴۰۳، از مدیران منطقه آزاد ماکو خواست نهایت تلاش خود را برای تسهیل فرایند سرمایه‌گذاری، تکریم ذینفعان منطقه خصوصا سرمایه‌گذاران و ساکنین منطقه و موضوعات فرهنگی و گردشگری بکار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *