مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در گفتگو با پول نیوز خبر داد:

صادرات 123 میلیون دلار کالا از مسیر منطقه آزاد انزلی در هشت ماهه نخست سال (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی ضمن بیان اینکه در هشت ماهه نخست امسال 123 میلیون دلار صادرات از مسیر منطقه آزاد انزلی انجام شده، گفت: صادرات از این مسیر نسبت سال قبل حدود 7 درصد افزایش تناژی دارد.
محمدسجاد سیاهکار زاده مدیرعامل منطقه آزاد انزلی در دهمین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا ضمن بیان اینکه منطقه ازاد انزلی یکی از مناطق آزاد نسل دوم ( گروه دومی ) از مناطق آزاد است که در کشور این قابلیت را پیدا کرد تا در حوزه تجارت و اقتصاد نقش آفرینی کند، گفت: این مجموعه بندری دارای دو بندر اصلی است که  هم حاکمیت و هم مدیریت آن در اختیار منطقه آزاد است.

 

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، افزود: از اولویتهای منطقه آزاد انزلی تقویت زیرساختهای تجارت و بازرگانی و ترانزیت در حوزه مناطق آزاد است و برای این منظور تمام برنامه های خود را متمرکز کرده بر تقویت زیرساختها که بخشی از آنها تا کنون انجام شده و بخش دیگر هم در دست اقدام است.

 

سیاهکارزاده با اشاره به اینکه در هشت ماهه نخست امسال  123 میلیون دلار صادرات از مسیر منطقه آزاد انزلی انجام شده، گفت:  صادرات از این مسیر نسبت سال قبل حدود 7 درصد افزایش تناژی دارد و مجموعه ای از محصولات کشاورزی، مصالح ساختمانی، شیشه و …. تولیدات خود منطقه را در بر می گیرد.

 

 

وی سپس به دو موضوع حمل و نقل و گردشگری پرداخت و ضمن اعلام اینکه در حوزه حمل و نقل هماهنگی ها و توافقات خوبی صورت گرفته، افزود: با وجو محدودیت هایی که از لحاظ زمین وجود دارد اما در حوزه گردشگری کارهای کیفی خوبی انجام شده و برنامه های توسعه ای گسترده ای را در حوزه های تفریحی، رفاهی، اقامتی، سیاحتی، اقتصادی و تجاری در دست اقدام داریم.

 

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، در خاتمه با اعلام اینکه بیش از 160 واحد صنعتی در منطقه آزاد انزلی در حال فعالیت هستند، گفت: این واحدهای صنعتی میتوانند تقویت شوند و افزایش پیدا کنند؛ ما امیدواریم در راستای راهبردهایی که برای منطقه ازاد انزلی در سطح دولت تعریف شده بتوانیم با تکمیل زیرساختها مسیر ورود سرمایه گذاران بیشتری به زون سوم صنعتی را فراهم کنیم.

 

دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا از سیزدهم آذرماه به مدت چهار روز در تهران آغاز بکار کرده و در آن بیش از ۱۰۰ شرکت صادراتی ایران و شرکت‌هایی از کشور‌های عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا در حوزه‌های انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی، محصولات کشاورزی، خودرو، مناطق آزاد، صنعت، دانش بنیان و … حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/khabardaariadmin/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/khabardaariadmin/public_html/wp-includes/functions.php on line 5373

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/khabardaariadmin/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 107