استاندار اصفهان:

شرایط سرمایه‌گذاری بخش گردشگری اصفهان تسهیل شده است

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ استاندار اصفهان گفت: شرایط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه صنعت گردشگری این استان در قالب کمیته توسعه تسهیل شده است.

سیدرضا مرتضوی با اشاره به فرصت‌های گردشگری به‌عنوان محور توسعه اقتصادی استان اصفهان، اظهار کرد: برای دستیابی به این هدف باید مانع‌زدایی برای سرمایه‌گذاران صورت می‌گرفت که با تشکیل کمیته توسعه گردشگری در مرمز استان طرح‌ها و برنامه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: شرایط برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تسهیل شده و در حال حاضر افراد دارای تمکن مالی برای کار در این حوزه وارد شده‌اند و با ارائه پروژه پیشنهادی موانع پیش راه آنان برداشته شده است.

به گفته استاندار اصفهان کمیته توسعه گردشگری استان اصفهان، ظرفیت‌ها را برای این صنعت شناسایی کرده و افراد و شرکت‌های سرمایه‌گذار را نیز راهنمایی و مشاوره می‌دهد.

وی ادامه داد: پشتیبانی و حمایت زیرساختی برای حوزه گردشگری در این قالب انجام می‌شود و عمده مشکل سرمایه‌گذاران با شرکت‌های خدماتی، زمین و محیط زیست بوده که در نشست‌های تخصصی این موضوعات بررسی شده است.

مرتضوی یادآور شد: در نشست با سازمان حفاظت از محیط زیست کشور فرصت‌هایی برای رونق گردشگری زیست محیطی ایجاد شده که امکان بهره‌گیری از این ظرفیت در استان اصفهان و بخشی ازآن فراهم است.

وی معتقد است ظرفیت‌های تاریخی که در مناطق حفاظت شده قرار دارند در این مسیر تعاملی قابل استفاده برای مسافران و گردشگران خواهد بود.

استاندار اصفهان توزیع اعتبار برای مرمت و بهسازی آثار تاریخی استان اصفهان را از دیگر گام‌های اساسی در توسعه صنعت گردشگری بیان کرد و گفت: علاوه بر اعتبارات دولتی حضور سرمایه‌گذاران در این حوزه موثر واقع می‌شود.

وی به شرکت‌های دانش‌بنیان وحمایت از این توان تولیدی و خداماتی در توسعه اقتصادی استان اصفهان اشاره و اظهار کرد: فعالیت شرکت‌های دانش بنیان یکی از دیگر فرصت‌های مهم اقتصادی این استان مطرح بوده که فعالیت‌های آن‌ها در قرارگاه اقتصاد دانش بنیان دنبال می‌شود.

مرتضوی افزود: این قرارگاه فعالیت‌های این شرکت‌ها را بررسی و رصد می‌کند و در ارائه تسهیلات و مانع زدایی از فعالیت‌های آن‌ها تصمیم‌سازی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *