معاون وزیر راه و شهرسازی:

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری هند در چابهار

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در ادامه قرارداد با هندی‌ها و با هماهنگی وزارت نفت، وارد پروژه‌های نفتی هم خواهیم شد.

به گزارش خبرداری به نقل از ایلنا، علی‌اکبر صفایی درباره جزییات راه‌اندازی شرکت مشترک کشتیرانی ایران و هند اظهار داشت: ایجاد این شرکت مشترک دستور وزیر راه و شهرسازی کشورمان است و در حال بررسی برای ایجاد این شرکت مشترک بین ایران و هند در بخش ناوگان هستیم. اما موضوع مهم اجرایی قرارداد بلند مدت با اپراتور هندی است و کار اجرایی آغاز شده و بهره‌برداری از سوی هندی‌ها در حال انجام است.

وی ادامه داد: تجهیزات مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر چابهار اعلام شده‌است و امضای قرارداد تجهیزات در مراحل نهایی است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه مرحله دوم سرمایه‌گذاری هندی‌ها در بندر چابهار در حال نهایی شدن است، گفت: ارزش قرارداد ٢۵٠ میلیون دلار به صورت مستقیم است که امکان رسیدن به یک میلیارد دلار وجود دارد و مذاکرات هماهنگی با بانک مرکزی و وزارت امور خارجه کشورمان و با طرف هندی انجام شده‌است.

وی تاکید کرد: در ادامه قرارداد با هندی‌ها با هماهنگی وزارت نفت، وارد پروژه‌های نفتی هم خواهیم شد. بخش دوم سرمایه گذاری هندی‌ها در قالب تسهیلات است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *