به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

سخنگوی جدید قوه قضائیه مشخص شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با حکم حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، با حفظ سمت به عنوان سخنگوی دستگاه قضا منصوب شد.

 

اصغر جهانگیر، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با حکم حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، با حفظ سمت به عنوان سخنگوی دستگاه قضا منصوب شد.

 

در متن حکم رئیس قوه قضائیه آمده است: نظر به توانمندی و سوابق ارزشمند جنابعالی در مناصب مختلف قضائی، به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت به عنوان سخنگوی قوه قضائیه منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و همفکری و همدلی همکاران در انجام امر خطیر اطلاع‌رسانی و برقراری تعامل مناسب میان جامعه و دستگاه قضائی و پاسخگویی به افکار عمومی موفق و موید باشید.

 

جهانگیر دانش آموخته رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است. علاوه بر تخصص در رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی، در رشته مدیریت استراتژیک نیز در مقطع PHD تحصیل کرده و دارای دکترای مدیریت استراتژیک و استادیار دانشگاه است.

 

از جمله فعالیت‌های علمی جهانگیر علاوه بر شرکت در کنفرانس‌ها و داشتن تالیفات علمی، استاد داور و راهنما و استاد مشاور ده‌ها رساله در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه‌های دولتی و استاد مدعو دانشگاه‌های تهران از جمله علوم قضائی خدمات اداری در مقطع کارشناسی، خوارزمی در مقطع کارشناسی، شهید مطهری در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دانشگاه عالی دفاع ملی در مقاطع دکتری از سال ۷۹ تاکنون بوده است.

 

بیشتر بخوانید: ستایشی از قوه قضائیه رفت 

 

از مهم‌ترین سوابق قضائی اجرایی وی می‌توان به قاضی دیوان عالی کشور، سرپرستی دادسرای کارکنان دولت، مشاور رئیس قوه قضائیه، ریاست دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *