سامانه ضدسرقت خودرو چیست؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ مدیرعامل شرکت شبکه حسگر مفید گفت: ضریب ایمنی خودروها در راستای پیشگیری از سرقت با استفاده از سامانه هوشمند ضد سرقت افزایش می‌یابد.

حسین صادقی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین پلیس آگاهی فراجا و شرکت شبکه حسگر مفید با بیان اینکه ایده اصلی طرح سامانه هوشمند ضد سرقت از سال ۹۱ شکل گرفت اظهار داشت: برای بدست آوردن قابلیت اطمینان و ضریب ایمنی این قطعه و نصب آن بر روی خودرو زمان زیادی طول کشید تا به نقطه‌ای رسیدیم که شرکت در سال ۱۳۹۹ با طرح این موضوع دانش بنیان شد.

وی افزود: در ابتدای کار تعداد محدودی را تولید و به صورت آزمایش روی چندین خودرو برای آزمایش، نصب کرده و بازخوردهایی که از این طریق بدست آوردیم به اصلاحات زیادی رسیدیم؛ به طوری که پس از هر اصلاح نوع نرم‌افزار تغییر می‌کرد تا به نتیجه مطلوب و قابل توجهی رسیدیم و با بررسی تیم فنی مهندسی شرکت‌های خودروسازی در خصوص کارکرد و کارایی و تست‌های مختلف روی این قطعه، تاکنون روی پنج هزار خودرو این حسگر پیاده شده که بیشتر خودروهای صفر کیلومتر است.

صادقی اضافه کنید: این اقدام می‌تواند ضریب ایمنی خودروها را در مقابله با سرقت به طرز قابل توجهی افزایش دهد. فرایند نصب این سخت‌افزار باید به صورتی انجام شود که به خودرو آسیب نزند. این موارد فنی نکاتی هستند که اغلب در بازارهای متفرقه رعایت نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *