روند ادامه‌دار ریزش بورس

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ امروز شاخص کل بورس تهران با هزار و 517 واحد ریزش به عدد 2 میلیون و 148 هزار و 516 رسید.

 

شاخص هم‌وزن در روز جاری با 3 هزار و ۸۹۹ واحد کاهش به ۷۳۲ هزار و ۴۶ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۱۹۳ واحد کاهش به ۴۱۱ هزار و ۷۴۰ واحد رسید.

 

معامله‌گران امروز در بورس تهران حدود ۱۸ میلیارد سهم و اوراق مالی را به ارزش ۱۴۰ هزار میلیارد ریال با انجام ۳۱۷ هزار معامله دادوستد کردند.

 

نمادهای فملی و شیران بیشترین اثر مثبت و نمادهای فولاد، میدکو، شپنا، وبملت و تاپیکو بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

 

شاخص فرابورس ایران نیز در معاملات امروز و در ادامه روند نزولی خود با ۵ واحد افزایش به ۲۴ هزار و ۸۵۷ واحد رسید

 

معامله‌گران در بورس در فرابورس ایران حدود ۱۹۷ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت حدود ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق بود.

 

نمادهای وسپهر، فصبا، مادیرا و زاگرس بیشترین اثر مثبت و نمادهای بپاس، هرمز و شگویا بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند.

 

این در حالی است که شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با رشد ۴۱۸۸ واحدی مواجه بود.

 

در ابتدای روز ارزش معاملات خرد عدد ۱,۸۷۷ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین هفتگی، کاهش قابل توجهی نداشته است. اما نسبت به مدت زمان مشابه در میانگین ماهانه، ۱۵ درصد کاهش داشته است.

 

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۲۰۴ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۹۰ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

 

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۳۴۸ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت با ثبت رقم ۴۰۴ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها هم نسبت به میانگین ماهانه در حال افزایش است.

 

ارزش صف‌های خرید ۱۳۲ میلیارد تومان بود که کاهش ۶۹ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد.این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۱۲ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۵۰ میلیارد تومان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *