دولت چقدر به وعده ساخت 4 میلیون مسکن عمل کرد؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی مراسم افتتاح ۲۶ هزار و ۸۰۴ واحد مسکونی و آغاز عملیات اجرایی ۳۷ هزار و ۴۵۵ واحد در سطح استان تهران انجام شد.

 

مراسم افتتاح ۳۰۴۹ واحد نهضت ملی مسکن، افتتاح بوستان های صبا و بهار، کتابخانه ملک الشعرای بهار و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان  همچنین کلنگ زنی یک باب مسجد در زمینی به مساحت ۱۴۰۰ مترمربع ، کلنگ زنی یک باب ساختمان پلیس فتا در زمینی به مساحت۱۸۰۰ متر مربع، کلنگ زنی دوباب مدرسه در زمینی به مساحت ۳۱۰۰ و۳۱۵۰ متر مربع در شهر پرند با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، سعید غفوری رئیس هیئت مدیره و سرپرست شهرهای جدید در شهر جدید پرند برگزار شد.

 

به گفته بذرپاش تاکنون از ۴ میلیون واحد مسکونی در تعهد دولت بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی وارد فرآیند ساخت شده است که بیش از ۵۵۰ هزار واحد نیز در دولت سیزدهم تاکنون تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

 

همچنین در این دولت از ۲۵۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده بیش از ۱۳۷ هزار واحد مسکونی تکمیل و تحویل شده و روند تکمیل واحدها ادامه دارد.

 

ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد عبور کرد 

بر اساس گزارش ارایه شده توسط وزیر راه و شهرسازی در هفدهمین جلسه شورای‌عالی مسکن فرآیند ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان اردیبهشت سال جاری از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی عبور کرد.

 

تازه‌ترین آمار که امروز ۵ خردادماه در هفدهمین جلسه شورای عالی مسکن توسط مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی ارائه شد، حاکی است که در این بخش بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن وارد فاز عملیاتی و اجرایی شده است.

 

بر اساس این گزارش، جزئیات احداث واحدهای نهضت ملی مسکن در قالب های مختلف بدین شرح است: واگذاری زمین در بخش اجاره ۹۹ ساله، واگذاری زمین طرح جوانی جمعیت، مشمولین قوانین حمایتی معادل ۴۰۷ هزار و ۵۳۶ قطعه است. همچینن در بخش اراضی اجاره ۹۹ ساله در روستاها به میزان ۷۹ هزار و ۱۰۴ قطعه واگذار شده است.

در بخش واحدهای حمایتی تعریف شده موثر به صورت انبوه سازی در اراضی با اجاره ۹۹ ساله معادل ۶۸۰ هزار و ۳۳۸ واحد، انبوه سازی در شهرهای جدید فاز۳ معادل ۴۰ هزار واحد، واحدهای ملکی و سازمانی نهضت ملی مسکن نیروهای مسلح به تعداد ۲۵۴ هزار و ۱۴۶ واحد در حال ساخت است.

همچنین بر اساس این گزارش، میزان نوسازی بافت‌های فرسوده شهری هم اکنون به رقم ۲۷۷ هزار و ۶۰۵ واحد رسیده است. قرارداد خودمالکان شهری معادل ۲۰۳ هزار و ۲۷۶ واحد، مسکن روستایی به تعداد ۵۲۹ هزار و ۷۴۲ واحد و واحدهای مسکونی مهر تکمیل شده نیز به رقم ۱۳۱ هزار و ۲۹۱ واحد رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت