به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

دستگیری شکارچی با سابقه در فیروزه

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان فیروزه از دستگیری شکارچی با سابقه در این شهرستان خبر داد.

حمید جوانبخت با اشاره به دستگیری شکارچی قوچ وحشی در فیروزه اظهار کرد: پیرو گزارش‌های واصله مردمی مبنی بر شکار غیرمجاز گونه‌های حیات وحش در ارتفاعات یکی از روستاهای شهرستان فیروزه بلافاصله اقدامات لازم صورت گرفت.

 

وی اظهار کرد: در اقدام به موقع نیروهای یگان حفاظت محیط‌زیست در معیت عوامل پلیس اطلاعات و امنیت، یکی از شکارچیان باسابقه شناسایی و در بازرسی از منزل این فرد اقلامی کشف و ضبط شد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزه گفت: دو قبضه سلاح شکاری غیرمجاز(شامل یک قبضه گلوله‌زنی و یک قبضه ساچمه‌زنی)، بخشی از لاشه یک راس قوچ وحشی شکار شده، تعداد ۹۵ عدد انواع فشنگ شکاری (شامل ۲۶ فشنگ چهارپاره غیرمجاز، ۴۳ فشنگ کالیبر ۱۲ و ۲۶ و فشنگ گلوله‌زنی کالیبر ۷.۹۲) و سایر مهمات و ابزار و ادوات فشنگ پرکنی از جمله تجهیزات و مواردی بود که کشف و ضبط شد.

 

وی با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به دادگاه معرفی شد، عنوان کرد: فرد متهم طبق بند(الف) ماده ۱۲ قانون شکار و  صید بابت شکار گونه حمایت شده حیات وحش به مجازات حبس از ۳ ماه تا ۳ سال و طبق بند(ب) ماده ۶ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال محکوم خواهد شد.

 

جوانبخت افزود: همچنین طبق مصوبه شماره ۴۴۲ شورایعالی حفاظت محیط زیست بابت ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست محکوم به پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال برای شکار غیرمجاز قوچ وحشی است.

 

وی از همه شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف، مراتب را از طریق شماره تلفن‌های ۱۵۴۰ یا ۰۵۱۴۳۵۲۴۵۱۴ اطلاع رسانی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *