مدیریت تأمین و تدارکات کالای شرکت پالایش نفت بندرعباس در گفتگو با پول نیوز،

در اقلام مکانیکال بالای ۹۵ درصد کالاها موردنیاز پالایشگاه بندرعباس ایرانی است (+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیریت تأمین و تدارکات کالای شرکت پالایش نفت بندرعباس با اعلام اینکه اگر به شرکت‌های دانش‌بنیان توجه شود می توانیم یک سری از گروه‌های کالایی های‌تک را داخلی‌سازی کنیم گفت: در اقلام مکانیکال بالای ۹۵ درصد کالاها ایرانی هست.
بهنام اندیشگر مدیریت تأمین و تدارکات کالای شرکت پالایش نفت بندرعباس در گفتگو با پول نیوز با بیان اینکه  زمانی که تعمیرات اساسی یک واحد برنامه ری می‌شود واحدهای فنی و ناظر شروع می‌کنند به پیش‌بینی کارها، گفت: پیش‌بینی کارها به این معنا که مثلاً بازرسی فنی می‌گوید من باید تجهیزات را اندازه‌گیری ضخامت بکنم، اداره مهندسی می‌گوید یک سری پروژه‌ها پروژه‌های کیفی یا ارتقایی باید در واحدها انجام شود. همه این صحبت‌ها جمع می‌شود و این پروژه‌ها تبدیل می‌شوند به نقشه و نقشه تبدیل می‌شود به متریال تیک‌آف و متریال تیک‌آف تبدیل می‌شوند به تقاضای خرید کالا و این تقاضاها باید تأمین شود.

 

مدیریت تأمین و تدارکات کالای شرکت پالایش نفت بندرعباس، افزود: از زمانی که پلن تعمیرات اساسی یک واحد یا منطقه دیده می‌شود تقاضاهای خرید مشخص می شوند؛ یعنی حدود ۲ الی ۳ سال قبل از اینکه تعمیرات اساسی واحد شروع شود پلنینگ آن شروع می‌شود؛ یعنی ما از تقریباً ۳ سال قبل از شروع اورهال باید شروع کنیم به تأمین کالاهای موردنیاز.

 

 

اندیشگر گفت: اولین دوره خیلی حساس است؛ زیرا شما نمی‌دانید چه اتفاقاتی در این واحد افتاده، آیا پیش‌بینی نیازی که انجام شده درست هست یا نه. در زمان اورهال هم همان‌طور که گفتم موارد پیش‌بینی نشده هم پیش می‌آید که آنها هم باید در نظر گرفته شود.

 

وی در ادامه گفت: طی سال‌های زیادی که ما در شرایط تحریم کار کردیم رویکردها به سمت استفاده از تولید داخل رفت که این خیلی خوب است و از بعد ریالی ما توانستیم بالای ۶۰ درصد از کالای موردنیاز خود را از تأمین‌کننده داخلی تهیه کنیم؛ از نظر تعداد اقلام هم ۵۰ درصد کالای موردنیاز خود را از سازنده‌های داخلی تأمین کرده ایم.

 

بیشتر بخوانید:

ساخت و تحویل بیمارستان 112 تختخوابی فوق تخصصی کودکان توسط پالایشگاه بندرعباس در راستای مسئولیت های اجتماعی (+فیلم)

 

مدیریت تأمین و تدارکات کالای شرکت پالایش نفت بندرعباس در خاتمه با اعلام اینکه ما در یک سری از گروه‌های کالایی که حساسیت خاص دارند و های‌تک هستند هنوز مقداری وابستگی داریم، افزود: با توجه به شرایطی که پیش آمده اگر توجه شود به شرکت‌های دانش‌بنیان آنها را هم می‌توانیم داخلی‌سازی کنیم همانطور که در اقلام مکانیکال به جرئت می توانم بگویم بالای ۹۵ درصد کالاها ایرانی هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *