به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

درخشش فولاد مبارکه اصفهان در بازارهای جهانی 

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیر صادرات شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: فولاد مبارکه از بدو بهره برداری بحث صادرات را هم شروع کرد و هر ساله بخش مشخصی از محصولات خود را به بازار جهانی عرضه می‌کند.

 

به گزارش خبرداری علیرضا منصوری افزود: در سال‌های اخیر به دلیل محدودیت‌هایی که برای نیاز بازار داخل وجود داشت؛ ما پس از برآورده شدن کامل نیاز داخل به سمت بازارهای جهانی رفته‌ و بخشی از محصولات را صادر می‌کنیم.

 

وی ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه اصفهان در جهان به عنوان یک برند شناخته شده است و همه کشورها از این شرکت به عنوان یک تولید کننده باکیفیت انواع محصولات فولادی یاد می‌کنند.

منصوری اظهار کرد: «اسلب» و «کلاف گرم» فولاد مبارکه از جمله محصولات صادراتی ما هستند که به خوبی در بازار جهانی خود را اثبات کرده‌اند و با توجه به شرایط داخلی، بیشتر صادرات ما در حوزه اسلب است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا محصولات ما را خریداری می‌کنند گفت: به طور خاص این موضوع شرکت‌های بزرگی مثل فولاد مبارکه را تحت تاثیر قرار می‌دهد چون شرکت‌های کوچک مجبور نیستند ارز خود را با نرخ نیمایی بفروشند؛ اما شرکت‌های بزرگی مثل فولاد مبارکه باید ارز خود را به نرخ نیمایی به فروش برسانند و این موضوع باعث شده تا ما در بازارهای جهانی از سایر رقبا عقب بیفتیم.

 

بیشتر بخوانید: رکورد شکنی های فولاد مبارکه در سال جدید

 

منصوری ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات ما در بحث عوارض و مالیات‌های جدیدی است که وضع شده، هرچند عوارض صادراتی امسال از 2 درصد به یک درصد تبدیل شده است ولی همچنان این مانعی برای صادرات است و باعث افزایش هزینه‌های صادرات می‌شود.

 

مدیر صادرات فولاد مبارکه با اشاره به اینکه هرگونه قطعی برق و گاز باعث کاهش صادرات می‌شود، اظهار کرد: یرساخت‌های ما زیرساخت‌های صادراتی نیست، در بحث حمل‌و‌نقل و اسکله همچنان مشکلاتی وجود دارد که دولت برای رفع آن‌ها باید کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *