به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

درخشش فولاد خوزستان در صادرات 

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

رضا وکیلی، معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان در دومین روز از ششمین نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ طی یک نشست خبری گفت: در سال گذشته این شرکت بیش از ۱.۳ میلیون تن از محصولات خود را به بیش از ۱۰ کشور صادر کرده است. فولاد خوزستان با توجه به دسترسی به آب‌های آزاد، صادرات محصولات را در دستور کار دارد و حوزه صادرات محصولات این شرکت رشد داشته است.
وکیلی درباره پروژه کارخانه زمزم ۳ بیان کرد: فولاد خوزستان با بهره‌برداری از پروژه زمزم ۳، پیش‌فروش محصول خود را از بهمن‌ماه سال گذشته آغاز کرد و ۲۷۰ هزار تن آهن اسفنجی را به فروش رساند. فولاد خوزستان ۵۰۰ هزار تن خرید آهن اسفنجی انجام می‌داد که با راه‌اندازی زمزم ۳ این نیاز مرتفع شد.
 

وی افزود: در فضای تحریمی، این شرکت به بیش از ۲۸ کشور دنیا صادرات انجام شده است و آمار صادراتی این شرکت در همین فضای تحریمی اتفاق افتاده است.

 

توسعه بازار فولاد خوزستان با یک میلیون تن آهن اسفنجی

وکیلی افزود: فولاد خوزستان با بهره‌برداری از پروژه زمزم ۳، تولید آهن اسفنجی را ۱٫۷ میلیون تن افزایش داده که بخشی از آن را برای تولید بیلت و اسلب مصرف خواهیم کرد. و حدود یک میلیون تن را برای فروش در نظر گرفتیم.

 

بیشتر بخوانید: فولاد خوزستان بزرگ‌ترین صادرکننده فولاد ایران

 

او ادامه داد: از این مقدار حدود ۳۰۰ هزار تن برای بازارهای صادراتی است که بازاریابی‌های آن صورت گرفته و حدود ۷۰۰ هزار تن نیز برای بازارهای داخلی.

 

وی در خصوص بازارهای صادراتی عنوان کرد: بازار آهن اسفنجی با بازار بیلت کمی متفاوت است. بیلت در بیشتر نقاط دنیا استفاده می‌شود اما آهن اسفنجی بازارهای محدودتری دارد که به کشورهای عمان، پاکستان، عراق و هندوستان امکان صادرات وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *