دانش بنیان ها موتور اصلی نوآوری جامعه هستند

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال‌پذیری و ارتباطات، شرکت‌های دانش بنیان را به عنوان موتورهای اصلی نوآوری در جامعه دانست و افزود: دانش‌بنیان‌ها مضاف بر اینکه نیازهای بازار را برطرف می‌کنند، در بهبود کیفیت زندگی مردم نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

 

سید محمد کرباسی، با اشاره به پیشرفت فناوری و مدیریت پروژه‌های کارآمد، گفت: شرکت‌های دانش بنیان نقش مهمی در توسعه فناوری و اقتصاد مبتنی بر دانش دارند. این شرکت‌ها معمولاً بر اساس تحقیقات و توسعه فعالیت می‌کنند و به دنبال تبدیل دانش و فناوری به محصولات و خدمات جدید هستند که می‌توانند بازار را تحول بخشند.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به عنوان موتورهای اصلی نوآوری در جامعه عمل کنند، نیازهای بازار را برطرف کنند و به بهبود کیفیت زندگی مردم کمک کند.

 

کرباسی همچنین با تأکید بر حضور نیروهای متخصص شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: تقویت همکاری بین دانشگاه و صنعت همواره می‌تواند فرصت خوبی برای کارآموزی و پروژه‌های تحقیقاتی باشد، ارتباطات بین دانشگاه و صنعت را تقویت و به توسعه فناوری‌های جدید کمک کنند.

 

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اتصال پذیری و ارتباطات، خاطر نشان کرد: در موضوع تبصره ۱۸ و اختصاص گرنت بلاعوض و تسهیلات به شرکت‌ها در حال رایزنی با نهادهای دولتی و خصوصی هستیم. برای بهبود شرایط مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در مسیر تولیدات داخلی و عدم وابستگی به کشورهای خارجی و نیز پشتیبانی از صادرات، محصولات را لازم می‌دانیم.

 

در این بازدید همچنین اشکان گرامی، مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، اظهار کرد: این شرکت دانش‌بنیان فعالیت خود را از مهر ماه ۱۳۹۹ با هدف تبدیل شدن به کامل‌ترین راهکار «هوشمندسازی ساختمان ایرانی»  آغاز کرده است.

به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، گرامی، تأمین منابع مالی مناسب را یکی از چالش‌های این شرکت‌ برای توسعه و رشد برشمرد و گفت: بهتر است برای تولید محصول سرمایه‌گذاری‌های اولیه بالا داشته باشیم تا بتوانیم تحقیقات و توسعه محصولات و خدمات خود را به بهترین نحو انجام دهیم.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به نیاز مخاطب، محصولات و خدمات خود را با کیفیت بالا و در زمان مناسب توسعه و تحویل می‌دهیم و بخش عمده نیروهای متخصص این شرکت در حوزه فنی و مونتاژ قطعات را زنان تشکیل می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت