معاون مهندسی شرکت از دستیابی به فناوری‌هایی منحصر به فرد خبرداد

داخلی سازی و قطع وابستگی در دستور کار گهر زمین

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

معاون مهندسی شرکت سنگ آهن گوهر زمین از توجه ویژه مدیریت شرکت به بومی سازی با محوریت قطع وابستگی خبر داد و گفت: نتیجه توجه مدیریت و سیاستگذاری کلان شرکت، تولید ماشین آلات و فناوری‌هایی منحصر به فرد است.
علی زهرودی از ریسک بزرگ پایان دادن به وابستگی و رسیدن به خودکفایی خبر داد و گفت: خودکفایی با مهندسی معکوس گره خورده و زمانی این مهم محقق می‌شود که مدیریتی ریسک پذیر حامی و پشتیبان بومی سازی باشد.

وی از خودکفایی ۹۰ درصدی گهرزمین در تولید قطعات کارخانجات کنسانتره و گندله خبر داد و گفت: ابتدا نیاز‌های ماشین آلات و قطعات را بررسی و سپس به تولید آن‌ها با مهندسی معکوس پرداختیم.

معاون مهندسی شرکت سنگ آهن گوهر زمین از تولید نیاز‌های شرکت و ساخت دستگاه با فناوری‌های جدید خبر داد و گفت: برای تیم مهندسی گهر زمین هیچ حد و مرزی وجود ندارد و بدنبال ورود به عرصه‌های جدید هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مهندسی معکوس برای گهرزمین به عنوان یک شرکت معدنی، تبدیل به یک شاخص شده گفت: گهر زمین در بین تمامی شرکت‌های معدنی بخش مهندسی قدرتمندی دارد که تولیدات این مجموعه بیانگر این ادعاست.

زهرودی به تشریح برخی ماشین آلات تولیدی بخش مهندسی گهرزمین با مهندسی معکوس پرداخت و گفت: یکی از دستگاه‌هایی که تولید کردیم، ماشین غلطکی فشار بالاست که کار خرد کردن سنگ آهن را انجام می‌دهد.

وی به تشریح عملکرد ماشین غلطکی فشار بالا پرداخت و گفت: به این ماشین، سنگ آهن با ابعاد حول و حوش پنج سانتیمتر وارد و سنگ با ابعاد شش میلیمتر از آن خارج می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

بحران اقتصاد دستوری در معادن

معاون مهندسی شرکت سنگ آهن گوهر زمین با اعلام اینکه نمونه اصلی ماشین غلطکی فشار بالا آلمانی است گفت: این دستگاه با مشکل رو به رو شد که به قطعه‌ای نیاز داشتیم و می‌خواستیم از شرکت آلمانی یا شرکت‌های خارجی بخریم، اما قطعه را نمی‌دادند و شرط گذاشته بودند که باید همه دستگاه را بخریم. هنگامی که با این مشکل رو به رو شدیم، شروع به تولید همه قطعات این ماشین کردیم.

وی با یادآوری اینکه تولید قطعات را از قطعه کوچک ۱۰ دلاری شروع کردیم گفت: اکنون موفق شدیم همه بخش‌های اصلی این دستگاه را بومی سازی کنیم و به خودکفایی صد در صد برسیم.

زهرودی دستگاه دیگری که با مهندسی معکوس بومی سازی شده را ماشین استاکری کلایمر اعلام کرد و گفت: برای خرید استاکری کلایمر چندین میلیارد دلار از کشور خارج شده و شرکت‌های مختلف اقدام به خرید نسخه خارجی این ماشین کردند. اما با عنایتی که مجموعه‌ی مدیریتی شرکت گهرزمین به بومی سازی داشت، وارد مهندسی معکوس این دستگاه شدیم و موفق شدیم این دستگاه را که هشت میلیون یورو قیمت دارد، بومی سازی کنیم.

وی با اعلام اینکه نمونه داخلی استاکری کلایمر ساخت گهر زمین در شرکت نصب شده و مانند یک ماشین اروپایی بدون مشکل کار می‌کند گفت: این برای همه تیم مهندسی گهر زمین افتخار آمیز است که ماشینی مشابه نمونه خارجی تولید کرده و بدون هیچ مشکلی والبته بدون نیاز به خارج کار می‌کند.

معاون مهندسی شرکت سنگ آهن گوهر زمین از گام‌های بزرگ دیگر در شرکت خبر داد و گفت: اقداماتی که در بخش مهندسی گهرزمین انجام شده، بسیار بزرگ وتاثیرگذار بوده که نمونه دیگر در زمینه گیربکس‌هاست.

وی با اشاره به اینکه بخش اصلی گیربکس‌های ماشین‌آلات صنعتی و معدنی گهر زمین آلمانی هستند گفت: بدلیل مشکلات و چالش‌هایی که در تهیه قطعات داشتیم، شرکت گهرزمین وارد بحث گیربکس‌ها شد و با همکاری بخش‌های داخلی موفق شد ۹۰ درصد گیربکس‌های مورد نیاز خود را تولید کرد.

وی با تاکید بر اینکه اکنون از بحث ساخت قطعه عبور کرده ایم گفت: نگاه گهر زمین به ساخت ماشین الات است و بنا داریم تمامی ماشین آلات مورد نیاز شرکت را در یک روند برنامه ریزی شده تولید داخل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *