به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

رییس سازمان هواپیمایی کشور:

خرید جت، آزاد شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه خرید و فروش هواپیماهای جت 7 نفره برای عموم آزاد است، گفت: در حال حاضر هم بسیاری از مردم از این فضا استفاده می‌کنند و تاجرها، برخی از مسئولان، تیم‌های ورزشی و تیم‌های اقتصادی از متقاضیان جت‌های خصوصی هستند.

محمد محمدی‌بخش در گفت وگو با ایلنا درباره فعالیت هواپیماهای فوق‌سبک در ایران اظهار داشت: در حال حاضر 250 فروند هواپیمای فوق سبک در ایران فعالیت دارند که البته از این هواپیماها برای مسیر سفر استفاده نمی‌کنند بلکه اغلب برای پروازهای تفریحی و آموزشی کاربرد دارند.

وی ادامه داد:‌ با توجه به محدودیت‌هایی پروازی امکان پرواز این هواپیماها غیر از پروازهای آموزشی و تفریحی تعریف شده وجود ندارد، هرچند این وسیله برای پروزاها (در قالب سفر) در مسافت‌های تعریف شده توانمند هستند اما در حال حاضر اجازه این ماموریت را به این هواپیماهای کوچک نمی‌هیم.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه مالک هواپیماهای فوق‌ سبک می‌تواند افراد حقیقی باشد اما بهره‌بردار حتما باید حقوقی باشد، گفت: البته به این هواپیماها اجازه فعالیت به عنوان حمل و نقل عمومی داده نمی‌شود و ملاحظات خاص خود را دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: اما هواپیماهای بیزنس جت 6 و 7 نفره مانند هوکر و فالکن از انواع هواپیماهایی هستند که پروازهایی در قالب سفر و جابه جایی‌ها در مسافت دور را هم دارد و هر چند تعداد سرنشینان این هواپیما محدود است اما جزو هواپیماهای سبک محسوب نمی‌شوند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه خرید و فروش هواپیماهای جت برای عموم آزاد است، گفت: متقاضیان می‌توانند نسبت به خرید بیزنس جت اقدام کنند و افراد متقاضی استفاده از این ناوگان هم می‌توانند با شرکت‌های دارنده این هواپیماها وارد قرارداد شوند و در حال  حاضر هم بسیاری از مردم از این فضا استفاده می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه برای این ناوگان بلیتی فروخته نمی‌شود و عرضه آن در سازو کار دیگری تعریف شده، ادامه داد: معمولا تاجرها، برخی از مسئولان، تیم‌های ورزشی و تیم‌های اقتصادی از این هواپیماها استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید: مشکل ترخیص قطعات هواپیما رفع شد

وی تاکید کرد: هر فردی می‌تواند مالک این هواپیماها باشد و خرید برای عموم آزاد است اما اپراتور آن باید از مجوزهای برخوردار باشد و فرایندهای اخذ گواهینامه صلاحیت پروازی، تعمیر و نگهداری و عملیاتی و امنیتی را بگذراند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *