حضور بانک توسعه تعاون در دهمین نمایشگاه کیش اینوکس 2023(+فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

برنامه‌های بانک توسعه تعاون تقریبا بالای ۶۰ درصد محقق شده است و تا پایان سال به صد درصد خواهیم رساند.
محمد شیخ حسینی مدیرعامل بانک توسعه تعاون در گفت و گو با پول نیوز در خصوص اقدامات بانک توسعه تعاون گفت: دهمین نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۲۳ با تنوع خیلی زیاد برگزار شد و با شرکت کننده‌های گسترده‌ای که در این نمایشگاه حضور داشتند؛ شرکت کننده‌هایی همچون صنعت بیمه، صنعت بانک و شرکت‌های سرمایه‌گذاری و صنعت در این نمایشگاه حضور داشتند. مسئولین خیلی خوبی رئیس بورس، بیمه مرکزی، مدیران عامل بانک‌ها و مسئولان منطقه دبیر شورای عالی مناطق آزاد حضور داشتند. افتتاحیه بسیار خوبی بود و بازدید‌هایی که در این نمایشگاه شد مذاکرات خیلی خوبی را به خصوص با شرکت‌های تولیدی داشتیم.

او ادامه داد: مذاکرات خیلی خوبی با شرکت‌های تولیدی، کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی، تعاونی‌هایی که در این نمایشگاه حضور داشتند و توانستیم تفاهم‌نامه‌هایی را با این شرکت‌ها امضا کنیم.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون گفت: هدف ما با شرکت در این نمایشگاه در درجه اول به عنوان یک بانک توسعه‌ای برای حمایت از جامعه هدف تولید کنندگان، کارآفرینان و تعاونی‌ها بود.

شیخ حسینی بیان کرد: در راستای جهاد تبیین می‌بایست خدمات و سرویس‌هایمان را ارائه دهیم دستاورد‌ها و زحماتی که شبکه بانک توسعه تعاون کشیده، از آنجایی که این بانک نقطه قوت نظام است و از آنجایی که حدود ۹۰ درصد تامین مالی کشور توسط بانک‌ها انجام می‌شود و این باید اطلاع رسانی شود که شبکه بانکی مورد هجمه دشمنان خارجی و تحریم ها بوده، هدف اصلی تحریم‌های کشورمان شبکه بانکی است با همه محدودیت‌هایی که بانک‌ها همراه دارند شبکه بانکی در کنار سرمایه‌گذاران و کارآفرینان هستند و وظیفه ما این است که این‌ها را تبیین بکنیم.

این مقام مسئول عنوان کرد: بانک توسعه تعاون تمام قد در خدمت تحقق شعار سال که همانا رشد تولید و مهار تورم است. منابعی را که ما در سطح جامعه جمع می‌کنیم این منابع را به بخش تولید هدایت می کنیم و با حمایت از تولیدات که بتوانیم عرضه کالا را به محصول کمک بکنیم و تمرکز بر هدایت نقدینگی به بازار‌ها و بخش واقعی اقتصاد تا بتوانیم به کنترل تورم و مهار تورم نقش آفرینی داشته باشیم.

وی گفت: با توجه به اینکه فلسفه کاری و وجودی شبکه بانکی ترمیم مالی کوتاه مدت برای بنگاه‌های اقتصادی است، اما رسالت اجتماعی دیگری دارند از جمله  رسالت اجتماعی بانک توسعه تعاون، مانند کمک به ازدواج، فرزندآوری، حمایت از خانواده که این بانک در این حوزه حضور بسیار پررنگی را داشته است.

شیخ حسینی توضیح داد: بانک توسعه تعاون در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و ازدواج برنامه‌ای را که در طی ۱۲ ماه داشتیم و باید تا آخر سال انجام دهیم، ولی از آنجا که در ماه هشتم سال هستیم بیش از ۸۰ درصد آن را محقق کردیم و در واقع باید گفت که از برنامه جلو هستیم.

وی گفت: تسهیلات جهش مسکن یکی دیگر از رسالت‌های اجتماعی بانک توسعه تعاون است در سال ۱۴۰۱، صد درصد تعهدات را عمل کردیم و امسال هم در زمینه مسکن حتماً به تعهدات خود عمل خواهیم کرد ۲۰ درصد تسهیلات بانک توسعه تعاون به بخش مسکن تعلق دارد که تا امروز ۱۱ درصد آن را پرداخت کرده‌ایم همچنین در حوزه فرزندآوری هم به همین شکل به خصوص برای اقشار کم درآمد و دهک‌های پایین تسهیلات بسته حمایتی قرض الحسنه طبق تبصره ۱۶ برای افراد تحت پوشش کمیته امداد که طرح‌های خود اشتغالی را دارند و همچنین ما توانستیم به سازمان بهزیستی و همچنین بنیاد شهید هم تسهیلات خیلی خوبی را پرداخت کنیم.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون بیان کرد: برنامه‌های این بانک تقریبا بالای ۶۰ درصد محقق شده است و تا پایان سال به صد درصد خواهیم رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *