جلسه هم اندیشی بنیاد کارافرینان گام دوم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

جلسه هم اندیشی در جلسه هم اندیشی بنیاد کارافرینان گام دوم که با حضور مدیران و کارشناسان و مسئولین بلند پایه کشوری در مورخه دوشنبه هفتم بهمن ماه 1402 ساعت 14 در تهران و با حضور اندیشمندان مدیران و مسئولان بلند پایه کشوری برگزار گردید. در این جلسه هم اندیشی مدعوین به تبیین نقطه نظرات خود پرداخته و به تعیین شورای عالی سیاستگذاری بنیاد کارافرینان گام دوم پرداختند.
پس از قرائت کلام الله مجید و سرود ملی جلسه بصورت رسمی آغاز به کار نمود . یکی از مهمترین اهداف جلسه امروز در واقع انتخاب شورای سیاستگذاری بنیاد کارافرینان گام دوم بود . در این جلسه جناب آقای سعیدشبانیان مدیر محترم بیناد کارافرینان گام دوم طی یک سخنرانی کوتاه به محور های اساسی  گام دوم انقلاب از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداختند و با توجه به محورهای گام دوم  به تبیین استراتزی های  بنیاد کارافرینان و گام دوم پرداختند . ایشان با تاکید بر فرمایشات رهبری به این مهم اشاره نمودند که: بنیاد کارافرینان درس‌هایی که رهبر معظم انقلاب به عنوان نسل اول انقلاب برای جوانان ایراد نموده اند را سرلوحه و مرام نامه خود نموده اند

 

مدیر بنیاد کارافرینان گام دوم در ادامه به تشریح ماموریت‌های نسل جوان برای گام دوم انقلاب اشاره نمودند و دو مولفه علم و پژوهش و سبک زندگی را بر پایه بیانات رهبری را خط راه و مسیر روشن گام دوم اعلام نمودند. با توجه به این مهم که مقام معظم رهبری دانش را آشکارترین وسیله‌ی عزّت و قدرت یک کشور  دانسته و تاکید اکید دارند که ما هنوز از قلّه‌های دانش و اقتصاد جهان بسیار عقبیم و باید به قلّه‌ها دست یابیم امروز رسالت مهم ما در گام دوم انقلاب رسیدن به قله های ترقی است .

در ادامه جناب اقای ایمان مصدری با اشاره به ضرورت های زمانه و مخصوصا بحث انتخابات قریب الوقوع پیش رو به تشویق مردم به حضور در انتخابات اشاره نموده و با تاکید به عدم گرایش و وابستگی سیاسی بنیاد کارافرینان گام دوم و وصل دولت و بخش خصوصی و دانشگاه و انجمن ها و سازمانهای مردم نهاد به یکدیگر و بهره برداری حداکثری از ظرفیت های روز جامعه به حل مشکل اشتغال جوانان اشاره نمودند.

 

در ادامه جلسه خانم خاطره استاد رضایی چنین ابراز نمودند :خانم استاد رضایی ضمن تاکید بر اهمیت برنامه ریزی و کارافرینی هدفمند برای بانوان چنین اظهار نمودند که تعاونی ها ساختار حقوقی موثق و مناسبی برای ایجاد بستر ساماندهی،اموزش،و اشتغال برای حامعه زنان و خانواده باشد،و همچنین این ساختار،با توجه به توجه به رشد اجتماعی و اقتصادی توامان،قابلیت افزایش ظرفیتها و توسعه مشارکتهای اقتقادی و اجتماعی در خود دارد.

 

تاکیدا و تکرارا اعلام می نمایم که در کلیه ردیف های کاری در کلیه حوزه ها ی اقتصادی و اجتماعی امکان تشکیل تعاونی وجود دارد فارغ از تخصیص جنسیتی، و مطابق قانون بخش تعاون. از پتانسیل بخش تعاون معمولا سلیقه ای استفاده شده است اما در دولت کنونی چنین مسئله ای نبوده و خوشبختانه وضعیت بهتری داریم و مخصوصا فضای تریبونی بدی نداریم اما باید به سمت و سوی ایجاد ظرفیتهای متعدد ، تجمیع و ایجاد تشکلهای مختلف  و توسعه و بهبود فضای تعاونی ها باید گام برداریم. تلاش برای شبکه سازی از دیگر اقدامات میباشد.

 

نکته مهم دیگر توجه به تقویت و حمایت صحیح از بانوان مدیر خانواده در کشور است و اصلاح هر گونه نفسیر و نگاهی که به دور از حفظ جایگاه و کرامت جایگاه بانوان در سطح اجتماعی و و در سطوح برنامه ریزی کلان وجود دارد باید در مسیر برنامه ریزی و اجرا قرار گیرد. کمیسیون بانوان اتاق تعاون ایران تمامی تلاش خود را برای ایجاد تعامل و هم افزایی در چارچوب قانون و اخلاق و عرف اجتماعی برای بکارگیری نیروهای متعهد بکار گرفته است و امادگی تعامل با تمامی ساختارهای موثق را اعلام میدارد.

 

در این جلسه جناب اقای شبانیان احکام همه مدعوین را به انان ابلاغ نموده و همچنین ازخانم استاد رضایی رئیس محترم کمیسیون بانوان اتاق نیز به عنوان ریاست امور بانوان بنیاد کارافرینان گام دوم دعوت به همکاری وتعامل گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *