مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان:

جشنواره‌های نوروزی استان سمنان آغاز شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان گفت: جشنواره‌های گردشگری استان موسوم به دیار کاروانسراهای ثبت جهانی، همزمان با فرا رسیدن سال نو، آغاز شد.

امیر کرم زاده  از آغاز جشنواره‌های گردشگری استان سمنان موسوم به دیار کاروانسراها همزمان با عید نوروز خبر داد و ابراز کرد: برپایی نوروز گاه‌ها با هدف پذیرایی از مسافران نوروزی، از محورهای این جشنواره است.

وی با بیان اینکه کاروانسرای شاه عباسی سمنان میزبان مراسم افتتاحیه این نوروز گاه‌ها بود و گردشگران با این بنای تاریخی آشنا شدند، ابراز کرد: مسافران نوروزی می‌توانند با حضور در این کاروانسرا هم بناهای تاریخی را مشاهده کنند و هم از نوروز گاه‌ها و صنایع دستی استان بهره مند شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان با بیان اینکه عرضه صنایع دستی استان با هدف رونق اقتصادی و کسب و کار و همچنین اشتغال، بخش دیگری از این نوروز گاه‌ها است، ابراز کرد: جاذبه‌های گردشگری استان سمنان نیز در این نوروز گاه‌ها شناسانده می‌شود.

کرم زاده با بیان اینکه ۳۰ غرفه در کاروانسرای شاه عباسی سمنان فراهم شده است، ابراز کرد: هنرمندان سمنان در بخش‌های مختلف شامل خوراکی، دست بافت‌ها، سفال و سرامیک و چرم دوزی و…. آخرین تولیدات خود را در این کاروانسرا و دیگر نوروز گاه‌های استان به نمایش می‌گذارند.

وی یکی دیگر از اهداف برپایی چنین نوروز گاه‌هایی را افزایش استراحت رانندگان و کاهش تصادفات جاده‌ای در استان دانست و افزود: نوروزگاه کاروانسرای شاه عباسی سمنان از ۲۱ اسفندماه تا ۲۴ فروردین ماه دایر است و مسافران و زائران رضوی می‌توانند از آنها دیدن کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *