به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

ستایشی از قوه قضائیه رفت / ثبت بیش از 5 هزار شکایت از کوروش کمپانی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

سخنگوی قوه قضاییه امروز در نخستین نشست خبری در سال ۱۴۰۳ از این سمت خداحافظی کرد.

 

به گزارش «خبرداری»، مسعود ستایشی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه‌، گفت: هر آمدنی رفتنی دارد و چه خوب است که آبرومندانه در یک سمت باشیم؛ با نشاط بیاییم و با نشاط برویم؛ تمام وجودم نشاط است از اینرو که مدتی در خدمت اصحاب رسانه بودم.

 

وی با اشاره به مصائب و سختی‌ها در دوران سخنگویی این دوره را فراموش نشدنی توصیف کرد.

 

سخنگوی دستگاه قضا درباره آخرین وضعیت پرونده کوروش کمپانی گفت: تعداد شکات این پرونده قابل توجه هستند. ۵ هزار و ۱۰۰ نفر در این زمینه طرح شکایت کردند. پرونده به صورت ویژه و خاص در حال رسیدگی است. دادستان تهران، سرپرست ناحیه ۵ دادسرای تهران نظارت کامل دارند. ریاست قوه قضاییه همواره تاکیدات موکدی داشتند که از تمام ظرفیت‌های قانونی بهره گرفته شود که  بتوانیم با اولویت موجبات استرداد حقوق شکات را فراهم آوریم. اقدامات خوبی در جهت شناسایی وجوه متهم و مرتبطین به عمل آمده است. در آینده به اتخاد تصمیمات قضایی موجبات تعبیه حقوق مال باختمان فراهم می‌شود.

 

ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده کارخانه پلی اکریل اصفهان گفت: پرونده‌های متعددی له و علیه این شرکت مطرح شده است. این پرونده‌ها به دلیل اینکه دقیق مطابق موازین قانونی مورد رسیدگی واقع شود، از ناحیه مقامات قضایی استان تجمیع شده است. این پرونده‌ها به شعبه پنج بازپرسی دادسرای اصفهان ارجاع و در حال رسیدگی قضایی و در حال تحقیقات مقدماتی است.

 

وی افزود: نظریه کارشناسی پرونده ابلاغ شده است. یک شخصیت حقوقی تقاضای نظریه تکمیلی کرده است. پرونده تحقیقات مقدماتی در آینده نزدیک به پایان می‌رسد. پس از صدور قرار نهایی به مرجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: معین و بهروز وثوقی به تهران می‌آیند؟

 

ستایشی درباره آخرین وضعیت پرونده «سالار آقاخانی» در پرونده فساد ارزی گفت: سالار آقاخانی به اتهام مشارکت در قاچاق ارز و پرداخت رشوه به تحمل سه سال حبس تعزیری و ضبط اموال ناشی از جرم محکوم شده است. پرونده در دادسرای ویژه رسیدگی به جرائم اقتصادی و اجرای احکام در شرف عملیات اجرایی حکم صادره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *