به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

تصاویر | S2000 در آستانه ۷۵ سالگی هوندا دوباره متولد می‌شود؟

تولد دوباره هوندا با S2000

هوندا

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

به نقل از موتور ۱، خط تولید خودروهای اسپرت هوندا ممکن است همزمان با جشن  ۷۵ سالگی این خودروساز، گسترش یابد. تا اینجای کار مشخص شده در صورت تولید دوباره S۲۰۰۰ وزن آن کاهش و قدرت موتور افزایش خواهد یافت. تام گاردنر،  معاون ارشد هوندا موتور اروپا، در مصاحبه اخیر با «اتوکار»، به چنین احتمالی اشاره کرد و پیشنهاد کرد که ممکن است جانشینی برای خودروی اسپرت نمادین S۲۰۰۰ داشته باشیم و ممکن است زمانی در سال ۲۰۲۳ از آن رونمایی شود.

 

گاردنر تصریح کرد که نسل جدید هوندا «سیویک تیپ R » در بین مشتریان بسیار محبوب بوده است. او گفت که برند «هوندا» عاشق یک ماشین اسپرت خوب است. گاردنر افزود: ما عاشق عملکرد هستیم و از واکنش بسیار خوبی که به جدیدترین نوع R داشتیم بسیار سپاسگزاریم. با این حال، گاردنر درباره ساخت یک مدل اسپرت جدید بالقوه توسط هوندا چیز زیادی نگفت و فقط به احتمال تولید آن بسنده کرد.

تام گاردنر گفت: هوندا، S۲۰۰۰ را برای گرامیداشت پنجاهمین سالگرد این برند به بازار عرضه کرد. به همین دلیل نیز باید کاری ویژه برای هفتاد و پنجمین سالگرد انجام دهد، اما ما برنامه ریز بخش تولیدات هوندا نیستیم و به طور دقیق نمی‌توانیم بگوئیم در این باره چه اتفاقی می‌افتد.

S۲۰۰۰ جدید با وزن کمترو موتور قوی‌تر

 

این اولین باری نیست که زمزمه هایی در مورد تولید یک خودروی اسپورت جدید هوندا می شنویم. در اواخر سال ۲۰۲۰، شایعه‌ای منتشر شد مبنی بر اینکه این خودروساز در حال بررسی احیا (و به احتمال زیاد ارتقای)  S۲۰۰۰ است. این خبر را یکی از عوامل درون هوندا به بیرون درز داده بود،  ظبق گفته‌های وی، مدل جدید S۲۰۰۰  اندازه و نسبت‌های مشابهی با مدل «دو در» اصلی دارد و مهندسان هوندا با استفاده از آلومینیوم و فیبر کربن وزن آن را زیر ۱۳۶۰ کیلوگرم نگه خواهند داشت. همچنین گفته می شود که از موتور «سیویک تیپ R » استفاده خواهد کرد که در مدل جدید ۳۱۵ اسب بخار قدرت تولید می کند.

 

این شگفت انگیز به نظر می رسد، اما با ادعاهای قبلی که توسط سایر اعضای شرکت مطرح شده بود، در تناقض است. دو سال قبل از شایعات ۲۰۲۰، هایاتو موری، مدیر ارشد برنامه‌ریزی محصول این خودروساز در کانادا، گفت تحقیقات نشان می‌دهد که علاقه‌ای به احیای این خودروی اسپرت وجود ندارد. در سال ۲۰۱۷، تاکاهیرو هاچیگو، مدیر عامل شرکت، گفت: «هنوز زمان آن  فرا نرسیده » تا S۲۰۰۰ را دوباره اختراع کنیم. از آن زمانی که مدیر عامل هوندا این سخنان را بیان کرد ممکن است خیلی چیزها درون این کمپانی عوض شده باشد و زمان احیای S۲۰۰۰ اکنون فرا رسیده باشد.

در حالی که یک S۲۰۰۰ احیا شده بسیار هیجان انگیز خواهد بود، هوندا می تواند برنامه‌های دیگری برای گرامیداشت ۷۵ سالگی خود داشته باشد. این خودروساز نوامبر گذشته به تولید NSX پایان داد و شمارش معکوس برای عرضه جانشین آن را آغاز کرد. این مدل احتمالا دوباره احیا خواهد شد و با یک پیشرانه تمام برقی  به جاده‌ها باز خواهد گشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *