توانایی تولید هزار اتوبوس برقی را داریم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ به گفته سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صمت ظرفیت و توان تولید سالانه هزار دستگاه اتوبوس برقی در کشور ایجاد شده، اما تولید آن نیازمند سفارش‌گذاری توسط شرکت‌های حمل و نقل است.

به گزارش خبرداری به نقل از فارس؛ احمد آقایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در مورد تولید اتوبوس برقی در کشور، گفت: برخی شرکت‌های داخلی از توانمندی تولید اتوبوس‌ برقی به صورت مونتاژی برخوردارند. سرپرست معاونت حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تکنولوژی و فناوری اصلی خودروهای برقی اعم از (اتوبوس و تاکسی) باتری آن است، افزود: در ابتدای مسیر تولید خودروی برقی، باتری این خودروها از طریق واردات تامین شود تا به مرور شرکت‌های دانش بنیان در باره تولید باتری خودروهای برقی ورود کنند البته در حال حاضر یکی – دو شرکت داخلی به موضوع تولید ورود کرده‌اند و بر روی سل و پکینگ باتری‌ خودروهای برقی کار کرده‌اند تا اینکه با افزایش سطح بتوانیم گلوگاه تولید این خودروها را نیز برطرف کنیم.

تامین ارز مورد نیاز تولید اتوبوس برقی در صورت سفارش‌گذاری
آقایی با بیان اینکه چند شرکت خودروساز داخلی به موضوع تولید اتوبوس‌های برقی ورود کرده اند و نمونه‌هایی را ساخته‌اند، گفت: اما تولید اتوبوس برقی به دلیل شرایط قیمت باید براساس سفارش گذاری انجام شود لذا خودروساز باید سفارش را دریافت و سپس نسبت به تولید براساس برنامه سالانه اقدام کند. سرپرست معاون حمل و نقل وزارت صمت اظهار داشت: ظرفیت تولید اتوبوس برقی در کشور توسط شرکت های داخلی بیش از هزار دستگاه است که فقط معطل سفارش‌گذاری است لذا اگر سفارش‌گذاری برای تولید این خودروها توسط شرکت‌های حمل ونقل انجام شود بلافاصله وزارت صمت نسبت به موضوع تامین و تخصیص ارز اقدام می‌کند و با یک برنامه تولید متوالی و مستمر می‌شود، حداقل سالی هزار اتوبوس برقی تامین می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *