تصویب پروژه شهرک سازی در جنوب قدس اشغالی توسط رژیم صهیونیستی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

رژیم صهیونیستی همزمان با ادامه حملات خود علیه مردم غزه، طی یک بازه زمانی بی‌سابقه که نوعی رکورد محسوب می‌شود، پروژه شهرک سازی را در جنوب قدس اشغالی تصویب کرد.‌

 روزنامه «هاآرتص» نوشت آنچه به نام «اداره اراضی اسرائیل» شناخته می‌شود، مناقصه‌ای را برای ایجاد یک محله شهرک جدید متشکل از ۱۰۴۷ واحد در نزدیکی شهرک «جبل ابوغنیم» (هار حوما) در جنوب قدس اشغالی اعلام کرد.

اعلام مناقصه تنها ۳ ماه پس از تصویب این پروژه صورت گرفت، دوره‌ای که هاآرتص ادعا می‌کند در مقایسه با دوره‌هایی که برای شروع اجرای چنین پروژه‌هایی قبل از جنگ غزه طول کشید، یک رکورد محسوب می‌شود.

 

این روزنامه به نقل از انجمن‌های ضد شهرک‌سازی صهیونیستی نوشت کمیته‌های برنامه‌ریزی رژیم صهیونیستی از هفت اکتبر تاکنون ۱۷ پروژه شهرک سازی در قدس و اطراف آن شامل ۸ هزار و ۴۳۴ واحد را ارائه کرده‌اند.

 

علیرغم اعلام سازمان ملل مبنی بر اینکه شهرک‌سازی جنایت جنگی محسوب می‌شود و همچنین هشدار ایالات متحده – حامی اصلی تل‌آویو – که گسترش شهرک‌سازی‌ها با قوانین بین‌المللی مغایرت دارد، کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با جنگ در غزه، به دنبال تسریع در روند شهرک‌سازی در کرانه باختری است.

 

سازمان فلسطینی «مقاومت در برابر دیوار و شهرک‌سازی» ماه میلادی گذشته اعلام کرد رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۴ بزرگترین تصرف اراضی را در کرانه باختری در ۳۰ سال گذشته انجام داده است و ادعا می‌کند که این اراضی دولتی است.

بیشتر بخوانید:

این نهاد اعلام کرد مناطق تصرف شده توسط اشغالگر تحت عنوان اراضی دولتی شامل اراضی غور اردن در شمال کرانه باختری و زمین‌های شهرک‌های «العیزریه» و «ابودیس» در شرق قدس در مجموع به ۱۰ هزار و ۶۴۰ دونم (یک دونم برابر با هزار متر مربع) می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *