ترکیه ایران را برای «دی هشت» دعوت کرد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

وزیر امور خارجه ترکیه شهادت رییس‌جمهور کشورمان و ایشان را تسلیت گفت و تاکید کرد: دولت و ملت ترکیه، در این شرایط دشوار و اندوهناک، در کنار دولت قدرتمند و ملت استوار ایران حضور دارد.

 

به گزارش خبرداری به نقل ازمهر، «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه شامگاه روز دوشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با «علی باقری» سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان شهادت رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه و همراهان ایشان را تسلیت گفت و برای ایشان آرزوی رحمت و مغفرت کرد.

 

وزیر امور خارجه ترکیه در این گفت‌وگو تاکید کرد: دوستان واقعی در شرایط سخت در کنار یکدیگر هستند و دولت و ملت ترکیه، در این شرایط دشوار و اندوهناک، در کنار دولت قدرتمند و ملت استوار ایران حضور دارد.

 

«علی باقری» نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تشکر از ابراز تسلیت، همدردی و حمایت‌های دولت و مردم مسلمان ترکیه، روابط دوستانه و برادرانه جاری بین دو کشور را متکی به اشتراک‌های فراوان دینی، تاریخی، تمدنی و ایفای نقش شخصیت‌های صادق و بزرگی همچون شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان برشمرد و بر تداوم همکاری دو کشور بزرگ جهان اسلام برای توقف نسل‌کُشی رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد.

 

«هاکان فیدان» همچنین از باقری برای شرکت در نشست اضطراری وزرای خارجه کشورهای عضو «سازمان دی هشت» در خصوص بحران غزه در ترکیه دعوت به‌عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت