ترفند عجیب برای دریافت ارز مسافرتی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ عده‌ای با ترفندی عجیب بدون سفر خارجی، ارز مسافرتی با نرخ ترجیحی را دریافت و در بازار آزاد می‌فروشند.

 

به گزارش خبرداری به نقل از ایلنا، با تصمیم بانک مرکزی مسافران خارجی می‌توانند تا سقف 1000 دلار دولتی با نرخ مرکز مبادله ارز (حدود 42 هزار تومان) دریافت کنند. مسافران متقاضی ارز مسافرتی با نرخ ترجیحی باید قبل از گیت خروج از فرودگاه با ارایه مدارک ارز خود را دریافت کنند.

 

محدودیت زمان برای دریافت ارز قبل از خروج از کشور، قطعی سامانه، کمبود نیروی انسانی برای ارایه خدمات ارزی در فرودگاه از عواملی بودند که باعث ازدحام و ایجاد صف‌های شلوغ برای دریافت ارز شود که در روزهای اخیر تصاویری از آن منتشر شد.

 

اما پشت پرده این ازدحام تنها ناهماهنگی‌های فرآیند بانکی در فرودگاه نیست. مابه‌التفاوت 20 میلیون تومانی ارز ترجیحی مسافرتی با نرخ امروز در بازار آزاد باعث شده مردم برای دریافت این رانت 20 میلیون تومانی دست به اقدامات عجیب بزنند از جمله سفرهای سوری!

 

طبق روایت برخی از مسافران، عده‌ای با خرید ارزان‌ترین بلیت خارجی حتی کمتر از 2 میلیون تومان، وارد فرودگاه امام می‌شوند و 1000 دلار با نرخ 42 هزار تومانی را دریافت می‌کنند اما در سالن ترانزیت سوار هواپیما نمی‌شوند و از فرودگاه خارج می‌شوند و بلیت را کنسل می‌کنند و 50 درصد هزینه بلیت را هم از ایرلاین پس می‌گیرند. در نهایت ارز 42 هزار تومانی را در بازار بیش از 60 هزار تومان می‌فروشند.

 

همین افراد که تعداد آنها هم کم نیست ازدحام‌ها در صف‌های ارز دولتی در فرودگاه را ایجاد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *