ترافیک سنگین در جاده‌های شمال

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ جانشین پلیس راه راهور فراجا از ترافیک سنگین در مسیر رفت و برگشت محورهای شمالی کشور خبر داد.

سرهنگ «سیاوش محبی» جانشین پلیس راه راهور فراجا در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، در مورد آخرین وضعیت محورهای مواصلاتی کشور در تعطیلات نوروزی اظهار کرد: ترافیک در اکثر محورهای مواصلاتی بخصوص استان‌های زیارتی، سیاحتی و استان‌های شمال کشور در مسیرهای رفت و برگشت سنگین است.

سرهنگ محبی تصریح کرد: افرادی که قصد سفر به استان‌های شمالی کشور را دارند توجه داشته باشند که جاده‌های شمال کشور ظرفیت افزایش این حجم از تردد خودروها را ندارند و طبیعتا ممکن است ساعت‌ها در ترافیک بمانند بنابراین باید صبر وحوصله کافی در رانندگی داشته باشند.

جانشین پلیس راه راهور فراجا افزود: توصیه می کنیم مسافرینی که می‌خواهند با ترافیک کمتری به محورهای شمالی کشور سفر کنند، ترجیحا محور فیروزکوه یا آزادراه قزوین-رشت را انتخاب کنند. با توجه به آزادراه رودبار این مسیر هیچ ترافیکی حتی در شلوغ‌ترین بازه‌های زمانی ندارد.

وی با تذکر در خصوص اهمیت مدیریت سفر در رفت و برگشت، اظهار کرد: نباید در بازه‌های زمانی که شاهد اوج ترافیک هستیم سفر را آغاز کنیم. متاسفانه شب گذشته در محورهای چالوس و هراز شاهد بازگشت تعداد بالای مسافرین در ساعات پایانی روز بودیم که خطرات خود را دارد و ترافیک سنگینی هم در این زمان ها است.

سرهنگ محبی در ادامه در خصوص سوانح رانندگی در ایام نوروز توضیح داد: بیشترین علل شکل گیری تصادفات، سرعت و سبقت غیرمجاز، انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی رانندگان و عدم توجه به جلو است که این موارد منجر به تصادفاتی مرگ بار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *