تبدیل مجوز کاغذی به شناسه یکتا از ۴۰۰ هزار فراتر رفت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ تعداد مجوزهای کاغذی که به شناسه یکتا تبدیل شده تا روز (۲ اردیبهشت) به ۴۰۱ هزار و ۴۹۰ مجوز رسیده و اصناف تا روز مورد گزارش ۳۷۷ هزار و ۹۸۴ مجوز کاغذی را به شناسه یکتا تبدیل کرده‌ است.

 

به گزارش مهر، در میان استان‌هایی که مجوزهای کاغذی را به شناسه یکتا تبدیل کرده‌اند، رتبه‌های برتر همچنان متعلق به استان لرستان، گیلان، همدان و خراسان جنوبی است.

 

در استان لرستان از مجموع ۶۶ هزار و ۵۲۵ پروانه کسب بیش از ۲۰ هزار و ۹۶۱ پروانه، در استان گیلان از ۱۲۰ هزار و ۹۹۲ پروانه کسب ۲۹ هزار و ۳۴۶پ روانه، در استان همدان از مجموع ۶۹ هزار و ۹۰۶ پروانه کسب ۱۳ هزار و ۸۰۰ پروانه و در خراسان جنوبی از مجموع ۳۳ هزار و ۱۰۲ پروانه کسب ۶ هزار و ۹۱ پروانه کسب به شناسه یکتا تبدیل شده است.

 

گفتنی است؛ در استان‌های مذکور به ترتیب ۳۱.۵ درصد، ۲۴.۳ درصد، ۱۸.۷ درصد و ۱۸.۴ درصد از کل پروانه‌های کسب کاغذی به شناسه یکتا تبدیل شده است. از (۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) مجوزهای کاغذی بی اعتبار هستند و سامانه‌های دولتی و بانکی به فعالان اقتصادی فاقد مجوز الکترونیک (شناسه یکتا) خدمت نمی‌دهند.

 

بنابراین آن دسته از فعالان اقتصادی که هنوز شناسه یکتا ندارند یعنی نام شأن در درگاه ملی مجوزها به نشانی « qr.mojavez.ir» قرار ندارد، می‌توانند با گوشی همراه خود و ورود فقط ۳ کد (شماره سریال کارت ملی، شناسه / کد صنفی و کد پستی محل کسب) در درگاه ملی مجوزها « mojavez.ir»، به سرعت، رایگان و غیرحضوری، مجوز الکترونیکی (شناسه یکتا) دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *