بورس قرمز پوش به تعطیلات رفت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ امروز شاخص کل بازار سرمایه با ریزش 13 هزار و291 واحدی به پایان رسید.

 

ارزش معاملات خرد عدد ۴,۷۷۸ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۷ درصد کاهش داشته است.

 

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱۴۲ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی با ثبت رقم ۱۷۲ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

 

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۱۲۱ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد ۶۶ میلیارد تومان ورود نقدینگی بوده‌اند.

 

ارزش صف‌های خرید ۲۷۳ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۳۸ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۵ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۲۷ میلیارد تومان قرار دارد.

 

بیشترین ارزش معاملات را گروه خودرویی با ثبت رقم ۳۸۴ میلیارد تومان (۰.۷ برابر میانگین هفتگی) به خود اختصاص داده است. پس از آن گروه‌های بانکی با ارزش معاملات ۲۷۱ میلیارد تومان (۱.۱ برابر میانگین هفتگی) و سرمایه گذاری‌ها با ارزش معاملات ۲۶۵ میلیارد تومان (۱.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

 

شاخص هموزن نیز با از دست دادن 3 هزار و 898 واحد به رقم 732 هزار و 46 واحد رسید. ارزش روز بورس تهران ناشی از ارزش روز 611 شرکت بورسی است به 7 میلیون و 457 هزار میلیارد تومان رسید.

 

معامله‌گران امروز بیش از 11.7 میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 341 هزار نوبت معامله و به ارزش 7 هزار و 602 میلیارد تومان داد و ستد کردند. همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند.

 

در فرابورس ایران نیز امروز شاخص کل با کاهش 123 واحد به رقم 24 هزار و 853 واحد رسید.

 

ارزش روز بازار اول و دوم فرابورس ایران یک میلیون و 393 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش روز بازار پایه فرابورس هم 326 هزار میلیارد تومان شد.

 

معامله‌گران امروز بیش از 6.3میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب 202 هزار نوبت معامله و به ارزش 70 هزار و 431 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *