با رشد 12 هزار واحدی؛

بورس سرانجام سبز شد

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ شاخص کل بورس با ۱۱ هزار و ۹۹۲ واحد افزایش بعد از چند روز درجا زدن بالاخره سبز شد و  در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۴۸۶ واحدی قرار گرفت.

 

به گزارش «خبرداری»، شاخص هم‌وزن در روز جاری با سه هزار و ۵۸۵ واحد رشد به ۷۳۳ هزار و ۸۰۰ واحد و شاخص قیمت با ۲ هزار و ۱۵ واحد رشد به ۴۱۲ هزار و ۶۰۵ واحد رسید.

 

معامله‌گران امروز در بورس تهران نزدیک به ۱۰ میلیارد سهم و اوراق مالی را به ارزش حدود ۷۵ هزار میلیارد ریال با انجام ۲۹۳ هزار معامله دادوستد کردند.

 

نمادهای فولاد، فملی، وغدیر، وبملت، خودرو و وبصادر بیشترین اثر مثبت و نماد وپارس بیشترین اثر منفی را بر شاخص بورس گذاشتند.

 

شاخص فرابورس ایران نیز در معاملات امروز با ۲۱۱ واحد افزایش به ۲۵ هزار و ۶۸ واحد رسید.

 

معامله‌گران بورس در فرابورس ایران حدود ۱۶۰ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت بیش از پنج میلیارد سهم و اوراق بود.

 

نمادهای آریا، وسپهر، زاگرس، خاور، وهور، وگردش و شاوان بیشترین اثر بر شاخص فرابورس داشتند و همگی باعث رشد شاخص شدند.

 

این در حالی است که شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز با رشد بیش از ۹۵۴۴ واحدی مواجه شده است، بازار بعد از خبر مثبت دیروز برای گروه شیمایی و پتروشیمی مثبت شده بود.

 

ارزش معاملات خرد عدد ۷۴۴ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است، در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۳۰۰ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز ۴۴ میلیارد تومان ورود نقدینگی انجام شده است.

 

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۱,۲۱۲ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی از صندوق‌های درآمد ثابت برای دومین روز متوالی با ثبت رقم ۱۳۰ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. این درحالی است که در یک هفته گذشته شیب خروج از این صندوق‌ها نسبت به میانگین ماهانه در حال کاهش است.

 

ارزش صف‌های خرید ۱۱۵ میلیارد تومان است که کاهش ۴۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی را نشان می‌دهد. این در حالی است که ارزش صف‌های فروش با افزایش ۲۱ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۲۵۴ میلیارد تومان قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *