با رشد 35 هزار واحدی؛

بورس سبز پوش به استقبال بهار رفت

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ بورس با 34 هزار و 686 واحد رشد به استقبال فصل بهار رفت.

 

شاخص هم‌وزن در روز جاری با 8 هزار و ۷۹۵ واحد رشد به ۷۴۲ هزار و ۵۷۵ واحد و شاخص قیمت با 4 هزار و ۹۴۲ واحد رشد به ۴۱۷ هزار و ۳۱۸ واحد رسید.

 

معامله‌گران امروز در بورس تهران نزدیک به ۱۰ میلیارد سهم و اوراق مالی را به ارزش حدود ۶۵ هزار میلیارد ریال با انجام ۳۱۳ هزار معامله دادوستد کردند.

 

نمادهای فملی، فولاد، شپنا، وبملت، شبندر، وغدیر و شستا بیشترین اثر را بر شاخص بورس گذاشتند و همگی باعث رشد شاخص شدند.

 

شاخص فرابورس ایران نیز در معاملات امروز با ۲۹۹ واحد افزایش به ۲۵ هزار و ۳۶۷ واحد رسید.

 

معامله‌گران بورس در فرابورس ایران حدود ۱۷۸ هزار معامله انجام دادند که حاصل آن تغییر مالکیت حدود ۱۰ میلیارد سهم و اوراق بود.

 

نمادهای آریا، زاگرس، بپاس، تجلی، هرمز، شگویا و خاور بیشترین اثر بر شاخص فرابورس داشتند و همگی باعث رشد شاخص شدند.

 

شاخص کل بورس در ابتدای معاملات امروز نیز با افزایش ۷۳۸ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار واحدی ایستاد. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش بیش از ۶۰۰ واحدی در ارتفاع ۷۳۴ هزار و ۴۱۴ واحدی قرار گرفت.

 

در نیمه دوم اسفند ۳۴ ناشر سود سهامداران خود را پرداخت کردند

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: ۳۴ شرکت حاضر در بازار سرمایه سود بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار سهامدار را در نیمه دوم اسفندماه پرداخت کردند.

 

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: ۳۴ ناشر سود جاری و سود سنواتی یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۲۷ سهامدار را که شامل یک هزار و ۵۴۵ میلیارد تومان می‌شود را در نیمه دوم اسفندماه به حساب سجامی سرمایه گذاران واریز کردند.

 

در این دوره زمانی، ۲۲ ناشر شیرین دارو (سهامی‌عام)، کشت و صنعت جوین، قند مرودشت، سرمایه‌گذاری مسکن پردیس، موتوژن، به‌پرداخت ملت، سرمایه‌گذاری و خدمات. ص. بازنشستگی کشور، شرکت نیروکلر، تامین سرمایه بانک ملت، سرمایه گذاری وثوق‌امین، سرمایه گذاری ساختمان‌ایران، دلیجان طلایی شکوه پارس، تولید سموم علف کش، سیمان آرتا اردبیل، داروسازی روزدارو، نئوپان‌۲۲ بهمن (سهامی‌عام)، سیمان‌هرمزگان، پویا زرکان آق‌دره، قند لرستان، شرکت داده گسترعصرنوین، سرمایه‌گذاری لقمان، گروه صنعتی انتخاب الکترونیک آرمان سود جاری ۹۶۵ هزار و ۹۸۱ سهامدار که شامل یک هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان می‌شود از طریق سامانه سجام به حساب سهامداران وایز شد.

۱۲ شرکت سرمایه‌گذاری توسعه شهری توس گستر، تولید نیروی برق آبادان (سهامی‌عام)، داروسازی کوثر، صنعتی دوده‌فام، پارس دارو، شرکت داده‌گسترعصرنوین‌-های‌وب، سپنتا، بانک سامان، پارس دارو، تامین سرمایه‌نوین‌-تنوین، صنایع‌کاشی و سرامیک سینا، کشتیرانی دریای خزر، سود سنواتی ۴۱۸ هزار و ۱۴۶ سهامدار را که شامل ۲۲۰ میلیارد و ۵۸۱ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *