در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس انجام شد

بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

در چهل و پنجمین بهار انقلاب، بیمارستان 112 تختخوابی فوق تخصصی کودکان بندرعباس که در راستای مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس ساخته شد با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.
همزمان با آغاز دهه مبارک فجر و چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور دکتر رئیسی رئیس جمهور، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس در شورای اسلامی افتتاح و به بهره برداری رسید.

 

بر اساس این گزارش، بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با توجه به ضرورت توسعه زیرساختهای درمانی استان هرمزگان برای ایجاد و بهبود بخش های درمانی- تخصصی مورد نیاز، از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای مسئولیت های اجتماعی این شرکت ساخته و به مردم هرمزگان اهداء شد.

 

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این بیمارستان در زمینی به وسعت 10 هزار متر مربع و در دو بلوک 5 و 2 طبقه در مجاورت بیمارستان کودکان قدیمی بندرعباس با اعتبار 3 هزار و 300 میلیارد ریال ساخته شد.

 

بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

 

دکتر احمد هاشمی افزود: با پیگیری های صورت گرفته از سوی مدیریت و هیات مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس و با توجه به اینکه ساختمان و امكانات بيمارستان قدیمی کودکان جوابگوي نياز مردم هرمزگان نبود و نیاز به طرح تكميلي و اضافه شدن بخش هاي تخصصی از قبيل بخش مداواي كودكان سرطاني وجود داشت، ساختمان جدید بیمارستان مطابق با استانداردهای تعیین شده در مدت 24 ماه ساخته شد.

 

وی با اشاره به امکانات ایجاد شده در ساختمان جدید بیمارستان بیان داشت : این بیمارستان ظرفیت 112 تخت را دارد و در طبقه همکف اورژانس با 2 اتاق عمل، درمانگاه و آزمایشگاه، در طبقه اول بخش آی سی یو و بخش جراحی با 4 اتاق عمل و در طبقه های دوم، سوم و چهارم  بخش های بستری عفونی و آنکولوژی در نظر گرفته شده است.

 

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: دستگاه هواساز به تعداد 12 دستگاه، چیلر به تعداد 3 دستگاه، دستگاه دیزل ژنراتور به تعداد 2 دستگاه ، آسانسور به تعداد 3 دستگاه تخت بر و 2 دستگاه نفر بر و موتورخانه مجزا به همراه دستگاه اکسیژن ساز و وکیوم، مخزن 80 متر مکعبی آب مصرفی و دیگ بخار و آب گرم از دیگر امکانات در نظر گرفته شده در این بیمارستان است.

 

بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی کودکان بندرعباس با حضور رئیس جمهور

 

دکتر هاشمی انجام مسئولیت های اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس و توجه به جامعه پیرامونی، توسعه زیرساختهای بهداشتی استان هرمزگان، ایجاد و بهبود بخش های درمانی- تخصصی مورد نیاز استان  و  ایجاد فضای مناسب به منظور مداوای کودکان با اولویت بیماران سرطانی را از اهداف اجرای این طرح از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس عنوان کرد.

 

گفتنی است مساعدت در تامین تجهیزات مرکز درمانی فرهنگیان بندرعباس به ارزش 40 میلیارد ریال در سال 1401، تامین و اهداء تخت، لوازم و تجهیزات بیمارستانی به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به ارزش 15 میلیارد ریال در سال 1400، اهداء مبلغ 100 میلیارد ریال به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بمنظورکمک به بهبود بیماران کرونایی و تامین تجهیزات در زمان شیوع این بیماری در سال 1399، اهداء مبلغ 400 میلیون ریال به بیمارستان بندرلنگه بمنظور کمک به بهبود بیماران کرونایی در سال 1399 و اهداء یک دستگاه آمبولانس به زندان مرکزی بندرعباس به ارزش 3 میلیارد و 300 میلیون ریال در سال 98 بخشی از مشارکت های شرکت پالایش نفت بندرعباس در توسعه زیرساختهای بهداشت و درمان در هرمزگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت