به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

بانک توسعه تعاون پیشرو در جذب منابع

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ بنگاه اقتصادی در صورتی می‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد و به این ادامه افتخار کند که کارنامه درخشانی برجای گذاشته باشد. کارنامه درخشان زمانی محقق می‌شود که بنگاه اقتصادی برنامه ریزی داشته باشد و در قالب این برنامه ریزی، نقطه مبدا و مقصد را بخوبی مشخص کرده و توانسته باشد به اهداف تعیین شده دست یابد.

نقش آفرینی بانک‌ها

بی شک بنگاه‌های اقتصادی تعریف‌های مختلفی دارد که در قالب تولیدی و خدماتی به صورت کلی تعریف می‌شود. بانک‌ها در زمره بنگاه‌های خدماتی تعریف می‌شوند که البته تاثیرات بسزایی بر دیگر بخش‌های اقتصادی بر جای می‌گذارند. امروزه هیچ بخش اقتصادی را نمی‌توان یافت که به نظام بانکی نیاز نداشته باشد. به همین دلیل تعامل بین بانک‌ها و تمامی بخش‌های اقتصادی تعیین و بر اجرای آن تاکید شده است.

حرکت بر مدار شعار مدبرانه سال

یکی از مهمترین بانک‌هایی که فعالیت چشمگیری از خود نشان داده، بانک توسعه تعاون است. مدیر عامل این بانک با اشاره به شعار ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال جهش تولید با مشارکت مردمی گفت: شعار رهبر انقلاب بسیار مدبرانه و هوشمندانه است و بانک توسعه تعاون به مسوولیت‌ها و ماموریت‌های خود برای اجرای این شعار و به نوعی فرمان راهبردی واقف است و بر همین اساس راهبرد‌ها و برنامه عملیاتی را تنظیم می‌کند.

نقش آفرینی بانک‌ها در تولید و تعاون

محمد شیخ حسینی با تاکید بر اینکه نقش آفرینی بانک‌ها در مسیر حمایت از تولید و اشتغال بسیار مهم است گفت: دولت و دستگاه‌های اجرایی نیز باید با رفع موانع کسب و کار بنگاه‌های اقتصادی و تسهیل فرآیند‌های تولیدی، زمینه مشارکت مردم را در فعالیت‌های اقتصادی فراهم کنند. وی از ظرفیت و نقش بسزای تعاون برای تحقق شعار ابلاغی رهبر انقلاب خبرداد و گفت: اتحادیه ها، شرکت‌های تعاونی و تعاونگران از مصادیق مشارکت مردم در عرصه فعالیت‌های اقتصادی و تولید هستند که بانک توسعه تعاون نیز برنامه‌های متنوع خود را در رابطه با حمایت از بخش تعاون به عنوان بخش مردمی اقتصاد، با راهبری معاون تعاون وزارتخانه به اجرا در می‌آورد.

بیشتر بخوانید:

پایان حوادث جاده‌ای به همت بانک توسعه تعاون

رفع کامل ناترازی

بی شک بزرگترین چالش بانک‌ها و موسسات پولی و مالی، ناترازی است که مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اعلام اینکه رفع کامل ناترازی بانک توسعه تعاون در سال گذشته، موجب تراز نقدینگی مثبت و سود دهی شد گفت: علی‌رغم اینکه سال ۱۴۰۲ یکی از سال‌های سخت برای شبکه بانکی بود، کارنامه مالی و عملیاتی بانک توسعه تعاون بسیار درخشان بود. شیخ حسینی با اعلام اینکه ضمن بهبود چشمگیر در تحقق شاخص‌های عملکردی مانند کاهش نسبت مطالبات غیرجاری، سوددهی، نسبت‌های مالی، نقدینگی و پرداخت تسهیلات، رکورد‌های بانک شکسته شد گفت: با تداوم این روند در سال جاری شاهد جهش عملکرد بانک خواهیم بود.

کاهش شاخص npl

وی از تحقق کاهش شاخص npl تا سطح ۳.۵ درصد در پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: شاخص NPL تسهیلات غیرجاری یا مطالبات معوق (Non-Performing Loans) است که نسبت وام‌های غیرجاری را به کل وام‌های بانک نشان می‌دهد. مدیرعامل بانک توسعه تعاون با تاکید بر اینکه نسبت NPL بالا به معنای ریسک اعتباری بیشتر و احتمال ضرر است گفت: ان. پی. ال پایین، دستاوردی ارزنده و کم نظیر در سطح شبکه بانکی است.

اجرای تمامی تکالیف

شیخ حسینی با تاکید بر اینکه بانک توسعه تعاون تمامی تکالیف در حوزه اعتبارات و تسهیلات حمایتی، قرض الحسنه و ارایه خدمات تامین مالی را از طریق ابزار‌های نوین به خوبی اجرایی کرد گفت: وصول بموقع و تجهیز منابع با هدف پرداخت تسهیلات و حمایت از تعاونی‌ها و بخش تولید در سال جاری در راس برنامه‌های عملیاتی واحد‌های اجرایی قرار دارد، برای تقویت نقش توسعه‌ای بانک کماکان بر ارتقای این سه شاخص تاکید می‌ورزیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *