به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

سخنگوی صنعت آب هشدار داد؛

این هفته کنار رودخانه ها نروید

اشتراک گذاری :

خبرداری؟

سخنگوی صنعت آب با اشاره به صدور هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع بارش‌های رگباری شدید و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های غرب، جنوب‌غرب، فلات مرکزی و شرق کشور، گفت: در تعطیلات پیش رو، مردم و مسافران این استان‌ها از نزدیک‌شدن و اتراق در بستر و حاشیه رودخانه‌ها اجتناب کنند.

 

به گزارش خبرداری، فیروز قاسم‌زاده افزود: باتوجه‌به هشدارهای هواشناسی صادره در خصوص فعالیت سامانه بارشی در سطح اغلب استان‌های کشور از  سه‌شنبه تا جمعه ، احتمال وقوع بارش‌های رگباری شدید و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

 

وی افزود: بر این اساس، ضروری است از حضور و فعالیت در بستر و حاشیه رودخانه‌های استان‌های غرب، جنوب غرب، فلات مرکزی و شرق کشور اجتناب شود.

 

سخنگوی صنعت آب کشور ادامه داد: مناطق تحت پوشش سامانه بارشی موضوع هشدارهای هواشناسی اخیر به طور عمده عبارت‌اند از استان‌های فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام، لرستان، کرمان، هرمزگان، چهارمحال‌وبختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی است.

 

بیشتر بخوانید:  ورود سامانه بارشی قوی از فردا / خوزستان هشدار گرفت

 

قاسم‌زاده خاطرنشان کرد: احتمال فعالیت سامانه در استان‌های همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، اردبیل، گیلان، مازندران و قم نیز وجود دارد و باتوجه‌به ماهیت رگباری بارش‌های بهاره، احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

 

وی گفت: با توجه به تقارن ایام بارشی با تعطیلات پیش‌رو و احتمال مسافرت هم‌وطنان در سطح کشور، لذا توجه ویژه به هشدارهای سازمان هواشناسی کشور و رصد وضعیت بارشی مقصد سفرها و اجتناب از ورود به بستر و حاشیه رودخانه‌ها ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *