به نظر شما بهترین شخص برای ریاست مجلس دوازدهم کیست؟

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان:

اولویت نخست ذوب آهن حمایت از تولید داخل است (+ فیلم)

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ شرکت ذوب آهن اصفهان علاقه‌مند است مواد اولیه خود را چه در حوزه مواد کربن‌دار و چه در حوزه مواد آهن‌دار از تولید کنندگان داخلی تامین کند.

 

مهدی کوهی، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان طی یک نشست خبری گفت: در حال حاضر در حوزه تامین سنگ‌آهن چالشی وجود ندارد اما در حوزه زغال سنگ باید توجه داشت که سالانه به حدود 2 میلیون و 650 هزار تن زغال‌سنگ در کشور نیاز است که از این میزان، یک میلیون و 850 هزار تومان به شرکت ذوب آهن تعلق دارد؛ این در حالی است که کل تولید زغال‌سنگ از معادن کشور به یک میلیون و 550 هزار تن در سال می‌رسد. به همین دلیل شرکت ذوب آهن اصفهان همواره به دنبال حمایت از تولید داخل و کاهش نیاز به واردات زغال‌سنگ بوده است.

وی ادامه داد: شرکت ذوب‌ آهن اصفهان هم‌سو با شعار سال، افزایش تولید به سه میلیون تن محصول را در دستور کار قرار داده و  عمده تمرکز خود را بر تولید محصولات ارزش‌افزا مانند ریل و تیرآهن‌های بال‌پهن قرار داده است. از این رو درصدد هستیم تا به حوزه صنعت ساختمان ورود کنیم؛ چراکه استفاده از تیرآهن‌های تولید مجموعه ما باعث افزایش مقاومت ساختمان‌ها در مقابل زلزله، بهبود سرعت احداث و کاهش بهای تمام‌ شده می‌شود.

 

کوهی عنوان کرد: نکته بعدی در زمینه خودکفایی در حوزه زغال‌سنگ، موضوع افزایش تولید است و ما آمادگی این را داریم تا در صورت افزایش تولید، گزینه‌هایی مانند افزایش قیمت را در نظر بگیریم.

 

وی بیان کرد: شرکت ذوب‌ آهن اصفهان چندین طرح توسعه را نیز در دستور کار قرار داده است. پروژه پلنت اکسیژن با 99 درصد پیشرفت در آستانه بهره‌برداری قرار داشته و پروژه «LF3» نیز در مرحله تست قرار دارد که امید می‌رود تا هفته دولت آماده بهره‌برداری شود. پروژه «LF1» نیز دیگر پروژه شرکت ذوب آهن محسوب می‌شود که زمینه افزایش بهره‌وری تولید را در این شرکت ایجاد می‌کند و تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مدیرعامل شرکت ذوب آهن عنوان داشت: پروژه تصفیه‌خانه مرکزی نیز که توسط مپنا در حال انجام است، در 6 ماهه دوم سال جاری عملیاتی خواهد شد. خط انتقال آب از دریای عمان به اصفهان نیز از دیگر پروژه‌های استراتژیکی به شمار می‌آید که شرکت ذوب‌آهن در آن سرمایه‌گذاری کرده است.

 

کوهی درباره افزایش سرمایه ذهب آهن نیز گفت: شرکت ذوب‌آهن اصفهان در سال 1402 و در راستای اصلاح ساختار مالی، موفق به انجام افزایش سرمایه 823 درصدی از محل تحدید ارزیابی دارایی‌ها، از 7 هزار میلیارد تومان به 70 هزار میلیارد تومان شد.

 

بیشتر بخوانید: سرعت، کاهش هزینه و ضریب بالای ایمنی؛ ویژگی‌های محصولات ذوب آهن اصفهان (+ فیلم)

 

وی ادامه داد: این افزایش سرمایه که در روزهای پایانی سال گذشته صورت پذیرفت، باعث شد که شرکت ذوب آهن اصفهان از ذیل ماده 141 خارج شود و بتواند عملیات بانکی خود را در شرایط استاندارد انجام دهد. این اقدام همچنین نتایج خوبی را برای بازار سرمایه به همراه داشت؛ به نحوی که آخرین معاملات سال قبل و اولین معاملات سال جاری به شکل مثبت انجام شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *